Інтерфакс-Україна
09:31 11.07.2025

Крапка в історії руйнування тунелю київського метро між "Либідською" та "Деміїівською" не поставлена – генпрокурор

2 хв читати
Крапка в історії руйнування тунелю київського метро між "Либідською" та "Деміїівською" не поставлена – генпрокурор

Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявляє, що розслідування справи про руйнування тунелю на Оболонсько-Теремківській лінії київського метрополітену, яка призвела до тривалої перерви в його роботі у 2023-24 роках, продовжується.

"Руйнування тунелю між "Деміївською" і "Либідською" — це про безвідповідальність. Вчора багато писали про кримінальне провадження щодо посадовця Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, так от: чиновники все прекрасно знали і розуміли, просто приховували факти і нічого не робили для виправлення ситуації. З дозволу слідчого у відео представлені окремі докази цього злочину. Крапка в цій історії не поставлена. Слідство триває", - написав Кравченко в Телеграм у п'ятницю вранці.

Як повідомлялося, 8 грудня 2023 року було припинено рух поїздів метрополітену між станціями "Теремки" та "Либідська" на Оболонсько-Теремківській лінії (М2, "синя лінія") з міркувань безпеки у зв'язку з розгерметизацією тунелю між станціями "Либідська" та "Деміївська" і появою тріщин у його стінах, що призвело до його підтоплення на зазначеній ділянці.

13 грудня було відновлено рух між станціями "Теремки" і "Деміївська" на Оболонсько-Теремківській лінії з інтервалом 13-17 хвилин. Таким чином, усі станції метро відновили роботу, проте неробочим залишився аварійний перегін між станціями "Либідська" і "Деміївська" і лінія залишилася розірваною до завершення ремонтних робіт.

6 листопада 2024 року рух лінією був відновлений в звичайному режимі.

10 липня 2025 року Національна поліція України повідомила про висунення підозри повідомили директору одного з департаментів Київської міської державної адміністрації (КМДА), який, за даними слідства, проігнорував загрозу аварійної ситуації на "синій лінії" київського метро в грудні 2023 року, що спричинило збитки бюджету столиці на понад 164 млн грн. Слідчі повідомили чиновнику про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Раніше, у липні 2024 року, повідомлено про підозру начальнику служби колії, тунельних споруд та головному інженеру КП "Київський метрополітен". У листопаді 2024 року про підозру повідомлено колишньому керівнику КП "Київський метрополітен" за фактом неналежного виконання службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що призвело до підтоплення і розгерметизації тунелів між станціями метро.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Україні в промислових масштабах фальсифікували пестициди провідних агроконцернів Європи та США - Нацполіція

Зеленський заслухав доповідь Клименка про діяльність Нацгвардії на передовій

Прем’єр Латвії: перша партія БТР уже прибула в Україну, а наступна — на шляху

Дружина прокурора та його колишня на шоу "Супермама" розказали про приховані статки чоловіка, що призвело до питання про звільнення

Не впевнена, що квоти при працевлаштуванні ветеранів спрацюють, але преференції за рівних компетенцій підтримую - Калмикова

Рада продовжила строк проведення загальної мобілізації

Рада продовжила строк дії воєнного стану на 90 діб

СБУ і Нацполіція затримали ще 6 ворожих агентів, які готували теракти проти військовослужбовців Сил оборони

Розгляд законопроєкту про ветеранське підприємництво в другому читанні заплановано на серпень - Калмикова

ДБР перевіряє можливе перевищення влади в ТЦК Чернігова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА