Інтерфакс-Україна
14:50 16.06.2025

Нардепи хочуть змінити систему пільгового проїзду для ветеранів

2 хв читати
Нардепи хочуть змінити систему пільгового проїзду для ветеранів

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді взяти за основу законопроєкт №5651-2 щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг, покликаний вирішити проблему негідного ставлення до ветеранів, повідомив Рух “Чесно”.

“Народні депутати хочуть вирішити проблему пільгового проїзду для ветеранів, коли з пільговиками поводяться негідно та відмовляють у безкоштовному проїзді у громадському транспорті. Комітет з питань соцполітики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу законопроєкт №5651-2 щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг”, - йдеться у повідомленні на сайті Руху “Чесно” у понеділок.

Йдеться про перехід від паперових посвідчень і неузгоджених компенсацій до цифрової системи — кожен ветеран або інший пільговик отримає картку, якою зможе безконтактно розраховуватись за проїзд. Саме ця картка і стане підтвердженням права на пільгу. Розрахунок буде здійснюватися за допомогою автоматизованих систем — валідаторів або навіть мобільного додатку, якщо валідатора немає. Представники Мінрозвитку переконані: у перспективі 100% громадського транспорту мають перейти на такі системи.

Гроші при цьому йтимуть не перевізнику, а напряму людині, яка має пільгу — і тільки після її верифікації через ЦНАП. Це дозволить позбутися зловживань з підробленими документами, забезпечити справедливість у наданні пільг та прозоре використання бюджетних коштів. Якщо пільговик не скористається всіма коштами, вони повернуться до бюджету. Таким чином, підтримку отримає не просто “категорія”, а конкретна людина, яка дійсно потребує допомоги.

За словами першої заступниці міністра соцполітики Дарини Марчак, новий підхід дозволить уникнути ситуацій, коли ветеранам відмовляють у проїзді або ставляться до них зневажливо. З новою системою для перевізника кожен пасажир з карткою буде рівноцінним — адже кошти надходитимуть гарантовано. Водночас на місцях з’явиться більше можливостей для пріоритезації — громади зможуть самостійно визначати, які саме категорії пільговиків мають отримувати більше підтримки.

Втім, як зазначається у повідомленні Руху “чесно”, є і застереження. В Асоціації міст України вказали, що не всі громади мають технічну або фінансову спроможність швидко перейти на нову систему. Для багатьох місцева компенсація перевізникам уже є непосильним тягарем, а додаткові навантаження — без належної підтримки держави — можуть лише поглибити проблему.

“Якщо парламент підтримає нову модель пільгового проїзду — це може стати переломним моментом у тому, як держава ставиться до своїх ветеранів і тих, хто має право на гідну підтримку”. – зазначається у повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп заявив, що дуже розчарований Путіним і скоротить строк свого 50-денного ультиматуму

Укргідрометцентр: цього тижня на Київщині буде літня мінлива погода, без дощів буде лише 1 серпня

АРМА зупинить конкурс на управителя БФК Gulliver після отримання документів від нових власників та скасування арешту

Коаліція дієвців культури закликає уряд невідкладно призначити в.о. міністерства культури

Неможливо буде побудувати бажану систему освіти без вирішення питання з зарплатами освітян - Федоров

Від початку повномасштабної війни вдалося повернути з полону 5 857 людей - Зеленський

Бізнес закликає держоргани прийняти до 1 жовтня законодавчі зміни для продовження тесту "еАкцизу" - Укртютюн

Кондратюк вважає лицемірним надання трибуни підсанкційним особам із РФ на конференції керівників парламентів у Швейцарії

Шмигаль провів зустріч із очільницею посольства США: Готуємо нові важливі проєкти

Посол ЄС привітала підписання закону про АРМА: Це відповідає зобов'язанням за Ukraine Facility на 1-й квартал

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА