Інтерфакс-Україна
14:19 27.10.2025

Прокуратура Черкащини відновила контроль громади над землями заказника "Пташині острови" - Офіс генпрокурора

1 хв читати
Прокуратура Черкащини відновила контроль громади над землями заказника "Пташині острови" - Офіс генпрокурора

Прокуратура Черкащини відновила контроль територіальної громади над землями ботанічного заказника "Пташині острови", повідомив Офіс генерального прокурора.

"Для забезпечення захисту інтересів громади екологічні прокуратури Черкащини звернулася до суду з позовом про розірвання договору оренди та повернення земельних ділянок площею майже 12 га у комунальну власність", - йдеться у повідомленні на сайті відомства в понеділок.

Встановлено, що понад 8 га вартістю близько 1 млн грн розташовані у межах ботанічного заказника місцевого значення "Пташині острови", ще близько 4 га належить до земель Водного фонду.

Попри особливий природоохоронний статус, зазначені ділянки з порушенням встановленого порядку було передано в оренду приватному підприємству. Крім того, орендар не виконував своїх договірних обов’язків щодо сплати орендної плати.

Господарський суд Черкаської області задовольнив позов прокуратури: договір оренди розірвано, майже 12 га землі повертаються у комунальну власність, заборгованість стягнуто на користь держави.

Ботанічний заказник місцевого значення "Пташині острови" створено для збереження природних умов існування рідкісних видів флори і фауни, занесених до Червоної книги України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генасамблея надіслала чіткий сигнал: світ не потерпить насильницького переміщення та депортації українських дітей - Сибіга про ухвалення резолюції

Путін хоче завершити війну, це враження у Віткоффа і Кушнера після зустрічі – Трамп

Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію за повернення українських дітей понад 90 голосами, проти 12, 57 утримались

У третю і четверту хвилі виплату 1 тис. грн "Зимової підтримки" отримають українці за заявками від 18-22 листопада – Мінсоцполітики

Кабмін звільнив Калєніченко з посади заступника голови ДПС

Поліцейські встановлюють обставини вибуху в багатоповерхівці в Одесі

Нова Зеландія оголосила про виділення 15 млн доларів на ініціативу PURL

Немає більш підходящого місця для мирних переговорів між Росією та Україною, ніж Туреччина - глава МЗС Фідан

Умєров у Брюсселі зустрівся з главою МЗС Туреччини

Експосадовцю "Енергоатома" Шейко обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 2 місяці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА