Інтерфакс-Україна
16:22 14.07.2025

Викрито хакерську групу, яка вкрала з рахунків промпідприємств України майже 4 млн грн

1 хв читати
Викрито хакерську групу, яка вкрала з рахунків промпідприємств України майже 4 млн грн

Викрито організовану групу осіб, яка вчиняла крадіжки грошових коштів на території України шляхом інфікування комп’ютерів бухгалтерів українських фірм шкідливим програмним забезпеченням, повідомив Офіс генерального прокурора.

"Організована група у складі щонайменше трьох осіб привласнила кілька мільйонів гривень з рахунків низки провідних промислових підприємств України", - йдеться на сайті відомства в понеділок.

Зловмисники атакували системи бухгалтерського обліку юридичних осіб за допомогою шкідливого програмного забезпечення.

"Отримавши прихований від користувачів віддалений доступ до комп’ютерів бухгалтерії, фігуранти перераховували кошти на заздалегідь підготовлені підконтрольні рахунки фізичних осіб-підприємців під приводом сплати за надані послуги та в подальшому обготівковували їх", - йдеться у повідомленні.

Встановлено організатора злочинної схеми та його поплічника. Останній відповідав за формування розгалуженої мережі дропів. Деякі з них за грошову винагороду зареєструвалися як ФОПи і передавали свої банківські рахунки в користування зловмисникам. До схеми також залучалися особи, які реєстрували акаунти на криптобіржах і здавали їх в оренду членам угруповання.

"У такий спосіб ділки викрали майже 4 молн грн з рахунків українських суб’єктів господарювання", - зазначається в повідомленні.

Особам, причетним до організації вказаних злочинних дій, оголошено підозри за ч. 5 ст. 185 КК України. До одного з фігурантів застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укроборонпром" оголосив конкурс на посаду генерального директора, Сметаніна призначено в.о.

У Києві від негоди постраждали люди: п'ятьох осіб, зокрема 13-річну дівчинку, госпіталізовано

У Києві проходить акція проти прийнятого Радою законопроєкту №12414, який обмежує незалежність НАБУ та САП

ГАР Міноборони закликала Зеленського накласти вето на законопроєкт щодо ліквідації незалежності САП та НАБУ – він підриває обороноздатність країни

Віцепремʼєр Качка запевнив єврокомісара Кос: Зобов’язання України щодо вступу в ЄС залишаються повністю чинними

Генпрокурор про зустріч з представниками G7: міжнародні партнери отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання

Падіння баштового крану на майданчику "Київміськбуд" спричинено поривами вітру

Суд призначив гендиректору ДП "Ліси України" заставу у 90 млн грн, захист оскаржуватиме рішення

Майже 65% німців незадоволені роботою Мерца на посаді канцлера - опитування

"Укрзалізниця" законтрактувала у КВБЗ 5 пасажирських вагонів нових моделей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА