Інтерфакс-Україна
10:30 06.01.2026

Чергова петиція до київської влади із закликом заборонити експлуатацію тварин в цирках не набрала необхідних для розгляду голосів

2 хв читати
Чергова петиція до київської влади із закликом заборонити експлуатацію тварин в цирках не набрала необхідних для розгляду голосів
Фото: https://news.dtkt.ua

Петиція на сайті Київської міської ради із закликом заборонити експлуатацію тварин в цирках України не набрала необхідної для розгляду кількості голосів.

Згідно з платформою петицій на сайті Київради, цю ініціативу було подано 7 листопада 2025 року і станом на 6 січня петиція набрала 2,9 тис. голосів із 6 тис. необхідних.

"В цивілізованому світі немає місця жорстокості та експлуатації диких тварин. Під час тренування до них застосовують фізичне насильство. Чи варта така "розвага" страждань невинних створінь", - йшлося у петиції.

Як повідомлялося, в січні 2020 року Міністерство культури України заявило, що готує законопроєкт про заборону використання тварин у цирках з 2021 року. Зазначалося, що за 2020 рік державні цирки мали б підготуватися до того, що їхні програми з 2021 року мають бути без тварин. Але ініціатива не була реалізована.

За даними міністерства станом на початок 2020-го року, в державних цирках України, а їх сім, було 317 тварин, які задіяні в циркових шоу. З цих 317 тварин 96 у власності держави. Решта тварин використовується в циркових шоу за угодами з організаціями чи підприємцями, які цими тваринами володіють.

У вересні 2021 року у центрі Києва проходив Всеукраїнський марш на захист тварин від жорстокого поводження. У заяві учасників акції наголошувалося, що акція об’єднує людей, які виступають, серед іншого, за цирк без тварин.

2 січня 2026 року петиція на сайті Київської міськради із закликом припинити експлуатацію диких тварин у циркових виставах у столиці не набрала необхідної для розгляду кількості голосів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фон дер Ляєн прийняла запрошення Зеленського та відвідає Україну з нагоди 4-річчя війни РФ проти України

Не вважаю себе винним і не переховуюсь від слідства – Шурма з Німеччини про справу з СЕС на ТОТ

Понад 1,1 тис будинків без опалення в лівобережній частині Києва після нічної атаки – мер

Понад 1,1 тис будинків без опалення в лівобережній частині Києва після нічної атаки – мер

Калмикова про НВМК: місця поховання полеглих захисників є недоторканними

Директора Департаменту КМДА викрито у недостовірному декларуванні на 22 млн грн – прокуратура

В Польщі суд визнав винним чоловіка, причетного до організації замаху на Зеленського

Фінплан-2026 допомоги біженцям України від ООН на 23,6% менший плану-2025, профінансованого на 43,7%

Рютте: увага НАТО до України не зменшується - ми готові швидко надавати підтримку

ДБР: У столиці затримано посадовицю районного ТЦК та СП, яка за гроші вносила зміни до реєстру військовозобов’язаних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА