Інтерфакс-Україна
13:27 16.08.2025

Україна повинна мати гарантії безпеки і сама прийматиме рішення щодо своєї території – заява європейських лідерів

2 хв читати
Україна повинна мати гарантії безпеки і сама прийматиме рішення щодо своєї території – заява європейських лідерів

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Антоніу Кошта, президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні, канцлер ФРН Фрідріх Мерц, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, президент Фінляндії Александр Стубб, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск виступили зі спільною заявою за результатами розмови з президентом США Дональдом Трампом щодо переговорів на Алясці.

"Лідери привітали зусилля президента Трампа, спрямовані на припинення вбивств в Україні, припинення агресивної війни Росії та досягнення справедливого та тривалого миру", - йдеться у заяві.

У заяві йдеться про те, що президент Трамп зазначив: "Немає угоди, поки не буде угоди" і наступним кроком мають бути подальші переговори, зокрема з президентом Зеленським, зустріч з яким уже запланована.

"Ми також готові співпрацювати з президентом Трампом і президентом Зеленським над проведенням тристороннього саміту за підтримки Європи", - заявили європейські лідери.

Вони вказали на необхідність для України мати гарантії безпеки. "Ми вітаємо заяву президента Трампа про те, що США готові надати гарантії безпеки. Коаліція охочих готова відігравати активну роль", - йдеться у заяві.

"Жодних обмежень не повинно бути накладено на збройні сили України чи її співпрацю з третіми країнами. Росія не може мати права вето проти шляху України до ЄС та НАТО. Україна сама прийматиме рішення щодо своєї території. Міжнародні кордони не повинні змінюватися силою", - заявили європейські лідери.

Вони запевнили, що підтримка України продовжуватиметься. "Ми сповнені рішучості зробити більше, щоб Україна залишалася сильною, щоб досягти припинення бойових дій та встановлення справедливого та тривалого миру", - йдеться у тексті.

Європейські лідери також заявили, що доки в Україні тривають вбивства, вони готові підтримувати тиск на Росію. "Ми продовжуватимемо посилювати санкції та ширші економічні заходи, щоб чинити тиск на воєнну економіку Росії, доки не буде встановлено справедливий і тривалий мир", - запевнили вони.

"Україна може розраховувати на нашу непохитну солідарність у нашій роботі над досягненням миру, який захищатиме життєво важливі інтереси безпеки України та Європи", - заявили лідери європейських країн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Показник охоплення дошкільною освітою має вирости з 51% до 60% до кінця 2026р - проєкт програми дій уряду

Мерц: Коаліція охочих проведе зустріч у вівторок

У Києві відкрилася виставка 13-го етапу артмарафону "Покоління війни"

Російського залізничного сполучення через окуповану частину Запорізької області більше немає - Андрющенко

Макрон: Основною гарантією безпеки є українська армія – ЗМІ

РФ вдарила по нафтопереробних та газових об’єктах Полтавської області – Міненерго

Готовність США стати гарантом безпеки України змінює риторику про зупинку війни за будь-яку ціну на визнання, що РФ треба стримувати силою - Кондратюк

Кабмін запустить в 2025р програму "Авто-для-Захисника" - проєкт програми дій уряду

У Кременчуку після ворожій атаки знаходять нерозірвані касетні боєприпаси – мер

Апеляційна палата ВАКС скасувала арешт майна ЗЗФ, НЗФ та Покровського ГЗК групи "Приват" - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА