Інтерфакс-Україна
18:41 09.09.2025

Велика Британія профінансує та виробить тисячі далекобійних дронів для України – міністр оборони

2 хв читати
Велика Британія профінансує та виробить тисячі далекобійних дронів для України – міністр оборони

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, який співголовує на 30-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") разом з німецьким колегою Борисом Пісторіусом, анонсував фінансування та виробництво на своїй території тисячі далекобійних ударних дронів для України.

"Протягом наступних 12 місяців Велика Британія профінансує тисячі далекобійних ударних дронів, які ми виготовимо у Великій Британії та доставимо в Україну", - сказав Гілі, відкриваючи засідання у форматі "Рамштайн" у вівторок.

Він закликав партнерів швидше надати українським бійцям більше необхідного спорядження для оборони від російської агресії.

"Ми посилили нашу військову допомогу Україні, але Путін також посилив свої дії, тому ми мусимо робити ще більше. Ми мусимо прискоритися і посилити нашу підтримку Україні". - зазначив міністр.

Він запевнив, що Велика Британія продовжуватиме домагатися миру та продовжуватиме намагатися змусити Путіна сісти за стіл переговорів.

"На нашому останньому засіданні UDCG в липні я розпочав 50-денну кампанію з прискорення нашої підтримки України, і за цей час Велика Британія поставила майже п'ять мільйонів боєприпасів, 60 000 артилерійських снарядів, ракет і ракетних снарядів, 2500 безпілотних платформ і 200 систем електронної війни та оборони", - нагадав Гілі.

30-те засідання Контактної групи з питань оборони України ( "Рамштайн") у гібридному форматі стартувало у вівторок ввечері. У Лондоні присутні міністр оборони Великої Британії Джон Гілі разом з німецьким колегою Борисом Пісторіусом, генсек НАТО Марк Рютте та міністр оборони України Денис Шмигаль. Інші учасники приєдналися до зустрічі онлайн.

Раніше міністр оборони України Денис Шмигаль повідомив, що з командою відомства прибув до Лондона на засідання Контактної групи з питань оборони України ("Рамштайн"). Також заплановано низку перемовин з урядовцями країн-партнерів і приватними виробниками.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США закликають країни ЄС повністю відмовитися від російських енергоносіїв і ядерних технологій

Сильний туман на заході України у ніч проти суботи та вранці, видимість 200-500 м

Військовий Нацгвардії госпіталізований після побиття п'яними парубками в центрі Івано-Франківська

Сибіга у Києві обговорить з новою главою МЗС Британії мирні зусилля та розширення оборонної співпраці

Температурний фон на вихідних майже не зміниться

Боєприпас з українського винищувача впав на будинок на Волині, відкрито кримінальне провадження

Програма Interflex забезпечила підготовку понад 60 тис. українських військових у Британії

Радник президента Польщі: Маємо інформацію про 21 дрон з РФ

Російський ракетний удар під Сумами забрав двоє життів, п'ятеро поранені

Обстріл забрав життя жительки Марганецької громади, двох чоловіків поранено

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА