Інтерфакс-Україна
16:10 12.08.2020

Жорстка позиція ЄС щодо ситуації в Білорусі зможе запобігти можливій агресії Росії проти цієї країни - Безсмертний

2 хв читати
Жорстка позиція ЄС щодо ситуації в Білорусі зможе запобігти можливій агресії Росії проти цієї країни - Безсмертний

Європейський Союз має зайняти жорстку позицію стосовно останніх подій у Білорусі з урахуванням інформації про можливу участь у них російських військовослужбовців, вважає колишній посол України в Мінську Роман Безсмертний.

"Сьогодні існують усі підстави, щоб Європа зайняла жорстку позицію, і не лише в санкційній політиці, її потрібно оновити, розширити, а на тлі інформації про застосування на вулицях білоруських міст російських військ потрібно також розглядати питання про посилення санкцій проти Кремля", - сказав Безсмертний на брифінгу в середу в Києві.

Безсмертний переконаний, що в результаті реалізації озвученої ним позиції Європейського Союзу "можна зупинити подальшу агресію Кремля, тому що ситуація йде до того, що Кремль буде готовий анексувати Білорусь".

На думку дипломата, "заходження Росії в Білорусь - це початок континентальної війни".

"Потрібно прокинутися, врешті-решт, і зрозуміти, що після цього ляжуть Балтійські країни й ляже Україна. Потрібно просто опам'ятатися... і пауза в цьому питанні дасть можливість робити все, що завгодно, передусім Кремлю. Наразі йдеться не лише про національну незалежність Білоруської держави, про добробут білорусів, ідеться про безпеку на Євразійському континенті", - наголосив Безсмертний.

Він також вважає, що Україна має змінити міграційну політику щодо Білорусі.

"Потрібно готуватися до будь-якого розвитку подій, а це означає, що в Україні негайно потрібно змінити міграційну політику щодо Білорусі... Для цього існують 12 переходів, на яких потрібно регулювати міграційні процеси, але наразі кордон закритий", - зазначив Безсмертний.

За його словами, треба негайно змінити нормативну базу, що можуть зробити Кабінет Міністрів і президент України Володимир Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА