Інтерфакс-Україна
23:01 19.05.2025

Україна розглядає Туреччину, Ватикан або Швейцарію як майданчики для переговорів з РФ, США та ЄС – Зеленський

2 хв читати

Туреччина, Ватикан та Швейцарія розглядаються як майданчики для перемовин з РФ, США та країнами Європи, повідомив президент України Володимир Зеленський після телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом та розмови Трампа з Володимиром Путіним.

"Я вважаю, що це позитив з нашої розмови - ми розглядаємо в будь-якому випадку можливість зустрічі, ще раз зустрічі всіх команд. Хочемо на високому рівні, Америка, Україна, Росія і європейські… країни, які зараз звучали, і плюс Великобританія. І така зустріч може відбутись в Туреччині, Ватиканії або в Швейцарії. Ми розглядаємо зараз ці три майданчика, так, як всі три країни, всі три майданчика, вони всі хороші", - сказав Зеленський під час брифінгу у понеділок ввечері.

"Я не хочу зараз проговорювати, де комфортніше, питання не про комфорт, питання, хто зможе організувати це з відповідним результатом після закінчення зустрічі. І я думаю, що ми найближчим часом будемо мати відповідь", - додав він.

Президент України вважає, що Папа Римський Лев XIV "справді може надати нам допомогу". "І це дуже важливе повідомлення, яке я почув від нього під час нашої двосторонньої зустрічі, яка виявилась неабияк результативною", - повідомив Зеленський.

За його словами, сторони підняли питання повернення дітей і представили список, а також обговорювали низку інших питань. "Ватикан виявив свою готовність запросити та організувати відповідну зустріч для усіх залучених сторін. Звичайно ж, включаючи і представників Європи, ми будемо дуже раді їх бачити… США, Росія та Україна в цьому форматі, це той формат, який є прийнятним для Ватикану. Звичайно ж, ми хотіли б побачити залучення європейських лідерів, і не лише з представників ЄС і з залученням Великої Британії", - сказав голова держави.

Зеленський додав, що Украхна буде рада можливості запровадження такого формату, і це питання піднімалося з Трампом та іншими лідерами. "Ми обговорювали можливість запровадження такого формату, і ми потребуємо проведення такої зустрічі, якому швидше. Крім того, ми також підняли питання Ватикану та розглядали його як один з варіантів", - повідомив президент.

Джерело: www.youtube.com/watch?v=GuzRc98ER28

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Влада Іспанії вимагає від Airbnb видалити понад 65 тисяч оголошень про оренду житла у країні

В ЗС України сформовано першу штурмову мотоциклетну роту

Лідер ультраправої партії в Румунії вирішив оскаржити результати виборів президента

Зеленський: Щодо санкцій продовжуємо працювати на різних рівнях зі США, переконуємо, що саме це потрібно

Білгород-Дністровський порт до кінця 2025 р. налагодить транзит вантажів з Азії в Європу через румунський Галац

НАТО створить на півночі Норвегії центр управління повітряними операціями альянсу

Україна отримала три автотрансформатори від Японії, Швеції та ПРООН

ПРООН передала "Укренерго" 3 високовольтні автотрансформатори за кошти урядів Японії та Швеції

Україна має намір призначити посла в Алжирі найближчим часом - Сибіга

Відмова НАТО від обіцянки щодо членства України стане ударом по репутації Альянсу – Науседа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА