Інтерфакс-Україна
09:16 28.07.2025

Авіація НАТО піднімалася в повітря через ракетні атаки РФ по Україні

1 хв читати
Авіація НАТО піднімалася в повітря через ракетні атаки РФ по Україні

Військова авіація Польщі та її шведських союзників по НАТО несла нічне чергування на тлі повітряної тривоги і ракетні атак РФ по Україні, повідомило в понеділок оперативне командування польських Збройних сил.

Повідомляється, що в ніч на 28 липня у зв'язку з "нанесенням дальньою авіацією Російської Федерації ракетних ударів територією України" було піднято в повітря польську авіацію та авіацію НАТО.

Згідно з повідомленням, також було приведено у вищий ступінь готовності наземні системи ППО і радіолокаційної розвідки.

Станом на ранок понеділка "у зв'язку зі зменшенням загрози російських авіаударів територією України, дії польської та союзної авіації в польському повітряному просторі припинено, а розгорнуті сили і засоби повернулися до виконання стандартних оперативних завдань".

У командуванні підкреслили, що порушень повітряного простору Польщі зафіксовано не було. "Дякуємо за підтримку Об'єднаному авіаційному командуванню НАТО і Військово-повітряним силам Королівства Швеція, чиї винищувачі JAS 39 Gripen, що базуються в Мальборку, сьогодні вночі забезпечували безпеку в польському небі", - ідеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пункт пропуску "Краківець" на кордоні з Польщею не працює через відсутність світла

НАБУ і САП повідомили про підозру шістьом причетним до корупційної схеми при закупівлі БПЛА та РЕБ, зокрема Гайдаю

Зеленський ввів санкції проти 23 компаній та 39 осіб, причетних до розкрадання зерна та надр на окупованих територіях

Сили оборони за ніч знищили 161 повітряну ціль

Перший у світі батальйон безпілотних наземних комплексів сформували в полку К-2

Вступники отримають рекомендації на зарахування до вишів до 6 серпня

Американська компанія Axon готова до обміну експертизою з Україною у сфері протидії БпЛА

Бережна запросила Японію долучитися до Альянсу культурної стійкості та Українського фонду культурної спадщини

Наукова спільнота закликає скликати пленум Верховного суду для узгодження трактувань щодо розгляду скарг на плагіат у дисертаціях

Лише 7% переселенців планують повернутися до місць постійного проживання протягом найближчих 6 місяців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА