Екс-глава МЗС РФ Ігор Іванов закликав скликати термінову зустріч "нормандського формату"
Глава Російської ради з міжнародних справ (РРМС), колишній глава МЗС РФ Ігор Іванов пропонує в найкоротші терміни скликати зустріч "нормандської групи", розширити її за рахунок Євросоюзу та США, а також створити міжнародну контактну групу щодо України.
"Наразі, після обрання президента України, важливо не втратити сприятливий момент і не обдурити очікувань українського суспільства. А для цього необхідно не відкладаючи розпочинати спільну роботу щодо активізації міжнародних зусиль для сприяння вирішенню української кризи", - пише І.Іванов в статті, опублікованій у понеділок у газеті "Коммерсант".
"Зокрема, було б важливо в найкоротші терміни скликати зустріч "нормандської групи" (входять Україна, Німеччина, Франція і РФ - ІФ)", - зазначив російський дипломат.
Він вважає, що пора перевести в практичну площину питання про розширення складу групи.
"Було б своєчасно і виправдано запросити до її складу представників Євросоюзу і США. Це дало змогу б об'єднати зусилля зовнішніх гравців, уникати непотрібної конкуренції і дублювання", - вважає колишній глава МЗС РФ.
"На засіданні можна було б заслухати президента України про першочергові кроки керівництва країни щодо подолання соціально-економічної кризи та визначити ті сфери, де міжнародна допомога особливо затребувана. Це обговорення стало б першим кроком до створення міжнародної коаліції сприяння Україні, насамперед - у постконфліктній реконструкції сходу країни", - зазначив І.Іванов.
"Є доцільним домовитися про створення контактної групи високого рівня (спецпредставники президентів або заступники міністрів закордонних справ), яка на постійній основі відстежувала б розвиток ситуації в Україні та оперативно вносила пропозиції про можливі спільні дії. Такий досвід було використано під час боснійської кризи, і він показав свою ефективність", - пише І.Іванов.
"Розширення формату "нормандської групи" і налагодження в її рамках конструктивної роботи щодо української кризи могло б мати і більш далекосяжні наслідки. Зокрема, можна було б із часом подумати про розширення порядку денного засідань - включати до нього й інші питання європейської безпеки", - зазначив екс-міністр.