Інтерфакс-Україна
17:36 18.06.2025

Рада має намір покращити систему пільгового проїзду для ветеранів - нардеп

2 хв читати
Рада має намір покращити систему пільгового проїзду для ветеранів - нардеп

Верховна Рада має намір покращити систему пільгового проїзду для ветеранів.

За відповідний законопроєкт про внесення змін до законів щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг (№5651-2) у першому читанні проголосували 241 народний депутат на пленарному засіданні парламенту у середу. 

"Законопроєкт допоможе уникнути ситуацій, коли водій маршрутки виганяє військового з салону чи вимагає гроші за проїзд. З такою системою кожен пасажир з карткою буде для нього рівноцінним, адже кошти перевізникам надходитимуть гарантовано. Водночас ті, хто захищають нашу незалежність, не потраплятимуть у принизливі для них ситуації. І це – найменше, що ми можемо для них зробити", – розповіла ініціаторка законопроєкту, голова фракції "Голос" Олександра Устінова агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, законопроєкт покращить  систему пільгового проїзду для ветеранів війни, військовослужбовців з інвалідністю, ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Народна депутатка зазначила, що законопроєкт передбачає запровадження єдиної та територіальної автоматизованої системи обліку проїзду та надання пільг щодо проїзду та деяких інших пільг у порядку та розмірах, визначених Кабміном. Устінова пояснила, що єдина  та територіальна автоматизована система обліку оплати проїзду означає, що паперові посвідчення, які часто ігнорує перевізник, замінять на електронні картки. 

"Електронні картки будуть носієм поточного рахунку у банку, і відкрити їх зможе особа, яка має посвідчення про участь у бойових діях, інвалідність тощо. Поповнюватимуться картки з періодичністю та на суми, які встановить уряд. А кошти з них можна буде витратити лише на оплату проїзду у ліцензованих перевізників", - зазначила Устінова.

Вона підкреслила, що ці картки будуть підставою для пільгового проїзду та доказом для перевізника, що він отримає компенсацію за неоплачене перевезення. 

"Хоча законопроєкт передбачає встановлення валідатора, його зможе замінити й інша автоматизована система оплати проїзду, яку можна встановити на мобільний телефон", - сказала Устінова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Клименко зустрівся з головою МЗС Німеччини, обговорили технічну допомогу

Внаслідок ДТП за участю пасажирського автобуса в Румунії постраждала громадянка України - МЗС

Апеляційна палата ВАКС частково змінила обов'язки, покладені на фігуранта справи щодо завдання збитків Національному інституту раку

Європейська Комісія та Україна узгодили умови торгівельних відносин щодо агропродукції - єврокомісар

Вітер лишив без енергопостачання майже 1 тис абонентів у Миргородському районі – обладміністрація

НАБУ повідомило про протокол на заступника міністра енергетики за ненадання інформації про міжнародну допомогу

Міндовкілля презентувало проєкт закону, що визначатиме критерії "зеленого" відновлення

В Україні в останні місяці зафіксовано суттєве зростання кількості жертв серед цивільних та порушень прав людини - ООН

Зеленський анонсував розмови з керівниками ЄС щодо додаткового фінансування для виробництва дронів і спільних виробництв

Зеленський обговорить з главою МЗС Німеччини збільшення постачання ППО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА