Інтерфакс-Україна
21:18 19.07.2024

КС визнав неконституційним продовження тримання під вартою в умовах воєнного стану

2 хв читати
КС визнав неконституційним продовження тримання під вартою в умовах воєнного стану

Конституційний Суд України 18 липня 2024 року визнав неконституційною частину шосту статті 615 Кримінального процесуального кодексу України (КПК) щодо продовження строку тримання під вартою в умовах воєнного стану.

"Другий сенат Конституційного Суду України 18 липня 2024 року на пленарному засіданні ухвалив рішення у справі за конституційними скаргами Онищенка Руслана Ілліча, Гаврилюка Дмитра Михайловича щодо відповідності Конституції України частини шостої статті 615 Кримінального процесу (щодо гарантій судового контролю за дотриманням прав осіб, яких утримують під вартою)", - ідеться в телеграм-каналі КС у п'ятницю.

Посилаючись на попередні юридичні позиції, КС зазначає, що "в разі відсутності вмотивованого рішення суду, яким дозволено позбавлення особи свободи на період, визначений цим судовим рішенням, така особа має бути негайно звільнена", і що тримання особи під вартою як запобіжний захід не є покаранням за вчинене особою кримінальне правопорушення, а застосовується до особи, яку тільки підозрюють у вчиненні такого правопорушення, тож його застосування має бути винятковим і відповідати вимогам принципу презумпції невинуватості".

"Таким чином, Суд дійшов висновку, що врегулювання законодавцем порядку розв'язання питання про продовження строку тримання особи під вартою як запобіжного заходу у спосіб, що не передбачає участі суду, має наслідком порушення конституційного права кожного на судовий захист (ч. 1 ст. 55 Конституції України) у взаємозв'язку з правом на свободу та особисту недоторканність (ч. 1 ст. 29 Конституції) і правом обвинуваченого на захист (ч. 2 ст. 63 Конституції України)", - наголошується в повідомленні.

Також акцентується увага на тому, що відступ від деяких міжнародних зобов'язань України у сфері прав людини та зумовлена цим спроможність держави вдатися до обмежень певних прав і свобод людини не означають запровадження законодавчих та інших засобів, які не були б узгоджені з Конституцією України.

"Суд вважає, що частина шоста статті 615 Кодексу суперечить частинам першій, другій статті 29, частинам першій, другій статті 55, частинам першій, другій, третій статті 62, частині другій статті 63 Конституції України, а отже, є неконституційною", - йдеться в повідомленні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок атаки БпЛА в Дніпрі почались пожежі – Лисак

Єрмак провів розмову з радником прем’єр-міністра Великої Британії

Ще одне влучання ворожого БпЛА спровокувало загорання складських приміщень - Терехов

Якщо Іран не дійде до ядерної угоди, санкції посилять – міністр енергетики США

Євродепутати та українські парламентарі заявили про свою підтримку процесу вступу України до ЄС

У Харкові через атаку ворожих БпЛА є постраждалий

У Харкові пожежа через удар ворожого БпЛА

Генерал США Каволі не підтримує ідею виведення американських військ з Європи

Меморандум і Лист про наміри щодо співробітництва між бельгійськими та українськими оборонними компаніями було підписано у Києві

Росія продовжує відкидати повне і безумовне припинення вогню, брешучи про військові об'єкти, які вона атакує в Україні - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА