Вибори - Інтерфакс-Україна

Вибори
17:48 04.01.2019

КВУ: ЦВК не зможе зареєструвати Симоненка кандидатом від комуністів

2 хв читати

Лідер Комуністичної партії України (КПУ) Петро Симоненко не зможе представляти на виборах президента свою політичну силу, проте у нього є можливість балотуватися самовисуванцем, заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель, пише "ГОРДОН".

За його словами, участь у виборах дасть П.Симоненку можливість заявляти, що кримінальні переслідування проти нього політично мотивовані.

"Висунення Симоненка в президенти стало для мене несподіванкою. Особисто я думав, що він працюватиме тихо і спокійно і не наважиться на те, щоб проводити активну політичну діяльність. Адже до нього є низка запитань із боку правоохоронних та антикорупційних органів. З іншого боку, Симоненко може використовувати участь у виборах для прикриття – тобто спробує надати політичного забарвлення кримінальним переслідуванням проти себе. І треба сказати, що на майбутніх виборах президента буде не менше ніж 10 кандидатів, у яких така сама мотивація балотуватися. Це, наприклад, Онищенко, Михайло Добкін, Савченко, Насіров", – заявив співрозмовник.

Він підкреслив, що в агітаційних матеріалах П.Симоненко зможе вказувати, що представляє Компартію.

"Заява КПУ про висунення Симоненка кандидатом у президенти – винятково декларація про наміри. Це символічна заява, яка не може мати юридичних наслідків. Адже закон про вибори чітко зазначає, що партії, які потрапляють під дію закону про декомунізацію, брати участь у виборах не можуть. А отже, ЦВК не зможе зареєструвати кандидата від Компартії. Але ніхто не забороняє Симоненку балотуватися самовисуванцем. Тому його поява у виборчому списку цілком можлива. Водночас у своїй агітації він зможе вказувати, що представляє КПУ. Та й загалом люди все одно будуть асоціювати його саме з Компартією", – резюмував О.Кошель.

Нагадаємо, у грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Компартії України. 15 січня 2016 року в Київському апеляційному адміністративному суді було відкрито провадження за апеляційною скаргою КПУ, розгляд справи триває досі. У Міністерстві юстиції України повідомили, що поки рішення суду про заборону не набуло чинності, Компартія може продовжувати свою діяльність.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час

Законодавство забороняє одночасне проведення виборів та референдуму - Ключковський

Тимошенко закликала дати "політичну відсіч" дискусіям про вибори під час війни

ЦВК напрацювала пропозиції щодо законодавчого врегулювання повоєнних виборів

Трамп: у Венесуелі не буде виборів щонайменше протягом 30 днів, Родрігес співпрацює з США

КМІС: 10% українців вважають, що вибори потрібно проводити до припинення вогню

Українці найбільше чекатимуть від політиків в разі проведення виборів завершення війни та боротьби з корупцією – досліждення Ipsos

Арахамія: Одночасні вибори й референдум можуть забезпечити легітимність плебісциту

Законопроєкт про вибори під час воєнного стану може бути підготовлений до кінця лютого - Арахамія

Залужний та Зеленський є лідерами електоральних симпатій українців – досліждення Ipsos

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА