Вибори
10:45 21.09.2020

Біля будівлі КНУ ім.Шевченка в центрі Києва відбувається акція проти участі вишу в політичних заходах

3 хв читати
Біля будівлі КНУ ім.Шевченка в центрі Києва відбувається акція проти участі вишу в політичних заходах

Біля будівлі центрального (червоного) корпусу університету імені Тараса Шевченка відбувається акція "Освіта без політики", викликана проведенням напередодні на території вишу партійної конференції "Слуги народу".

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", станом на 10:10 понеділка біля будівлі червоного корпусу зібралося близько 50 людей.

У руках вони тримають плакати з написами: "Освіта без політики", "Червоний - колір сорому", "Університет не місце для зборів політичних партій", "Ні зеленому КНУ", "Шева не зелений", "Верховенство права?", "Студенти мовчати не будуть".

Учасники акції засуджують дії адміністрації КНУ ім. Шевченка і вважають, що дозвіл проводити на території вишу політичний захід порушує закон "Про вищу освіту" і статут університету.

Крім того, учасники вимагають відсторонити ректора університету Леоніда Губерського від обійманої посади на час проведення незалежного розслідування, до якого вимагають залучити представників студентства.

Серед інших вимог:

- у закладах освіти не повинно бути впливу та агітації з боку політичних партій;

- Міністерство освіти має відреагувати на порушення, які сталися на території університету;

- виш має надати документи, на підставі яких відбувся захід політичного характеру на його території;

- адміністрація університету має гарантувати відсутність переслідувань студентів, які публічно висловили свою думку.

Акція відбувається мирно, без використання політичної символіки.

Як повідомлялося, 20 вересня у рамках міської партійної конференції партії "Слуга народу" було представлено кандидатів до Київради, захід відбувся у внутрішньому дворі університету ім. Шевченка.

Пізніше студентський парламент заявив, що вважає неприпустимим проведення публічного заходу партії "Слуга народу" на території університету.

"Звертаємо увагу, що відповідно до частини 3 статті 31 закону України "Про освіту", політичні партії (об'єднання), їхні члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права здійснювати свою діяльність у закладах освіти", - йдеться в заяві студпарламенту.

На думку студентів, ця діяльність також суперечить листу Міністерства освіти і науки України "Щодо недопущення політичної агітації в закладах освіти" від 14 вересня 2020 року 1/9-525.

До цього Міносвіти своїм листом нагадало про неприпустимість політичної агітації у навчальних закладах.

"До Міністерства освіти і науки України надходить інформація щодо залучення учасників освітнього процесу до участі в акціях та заходах окремих політичних партій і поширення в навчальних закладах партійної та виборчої агітації. У зв'язку з цим МОН звернулося з листом до обласних державних адміністрацій, закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти щодо недопущення політичної агітації у закладах освіти", - йшлося в повідомленні прес-служби міністерства.

Зокрема, в міністерстві нагадали, що згідно зі ст. 31 закону "Про освіту" політичні партії (об'єднання) не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти.

У закладах освіти забороняється зберігання, розміщення, розповсюдження реклами, плакатів, подарунків, стендів, листівок, аудіо- або відеоматеріалів, інших матеріальних або нематеріальних об'єктів (окрім підручників), які містять: назву або символіку політичних партій (об'єднань), громадських або благодійних організацій, назва або символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об'єднань); зображення, прізвища, імена та по батькові осіб, що є членами (учасниками) або засновниками політичних партій (об'єднань), громадських або благодійних організацій, назва або символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об'єднань); зображення, прізвища, імена та по батькові виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА