Інтерфакс-Україна
20:17 21.02.2025

В Україні зросло позитивне ставлення до Ердогана, Макрона, Дуди і Шольца – соцопитування "Рейтинга"

2 хв читати
В Україні зросло позитивне ставлення до Ердогана, Макрона, Дуди і Шольца – соцопитування "Рейтинга"

Понад три чверті українців (77%) повністю чи скоріше позитивно ставляться до президента Франції Емманюеля Макрона, 72% - до президента Польщі Анджея Дуди, 68% - до голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 20-21 лютого 2025 року.

Про скоріше чи зовсім негативне ставлення до Макрона заявили 15% опитаних, до Дуди – 16%, до Ляєн – 14%.

До канцлера Німеччини Олафа Шольца позитивно ставляться 58% українців (негативно 29%), до прем'єр-міністра Сполученого Королівства Кіра Стармера – 55% (негативно 7%), до президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана – 57% (негативно 27%).

Натомість до прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана позитивно ставляться 11% опитаних українців (негативно 74%), до Олександра Лукашенка – 8% (негативно 89%), а до Володимира Путіна – 1% (негативно 95%).

В динаміці позитивне ставлення до Макрона і Шольца зростає з 2022 року (тоді позитивно ставилися до них 58% і 30% українців відповідно). Ставлення до Дуди почало зростати після того, як різко знизилося у 2024 році. Також змінився тренд ставлення до Ердогана: позитивне ставлення українців до нього до 2024 року знижувалося, досягнувши позначки 39% у жовтні, після чого пішло у зріст.

Також росте позитивне ставлення до Стармера, який лише у 2024 році обійняв свою посаду. Ставлення до Ляєн суттєво не змінюється.

Ставлення до Орбана продовжує знижуватись: у 2022 році до нього позитивно ставилися ще 20% українців. Ставлення до Путіна лишається незмінно мінімальним, а до Лукашенка незначно покращилося порівняно з 2023 роком.

Опитування проводилося методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 1200 респондентів від 18 років в усіх підконтрольних уряду регіонах, де є український мобільний зв'язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення, результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 - не більше 2,8%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Справедливий мир це засудження росії як країни-агресора – кардинал Бичок

Салліван відповів на критику щодо недостатньої підтримки України при Байдені та наголосив, що справжній мир - через силу

Португалія візьме участь у зустрічі Коаліції охочих - прем’єр-міністр

В Києві 10-11 травня можливі деякі обмеження руху центральними вулицями у зв’язку з урочистими заходами

Глави МЗС України та Британії обговорили подальші дипломатичні зусилля для досягнення миру

Папа Лев XIV стане правдивим свідком України, сподівається кардинал Микола Бичок

Стефанішина впевнена, що позиція Мерца по Україні допоможе руху країни до ЄС

Бізнес закликав МОЗ та МВС виключити піперональ у складі готової тютюнової продукції з-під контролю

В Міноборони України пройшла зустріч з делегацією

Дистанційний комплекс розмінування "ГАРТ 5100" першим в Україні отримав сертифікат відповідності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА