Інтерфакс-Україна
11:09 11.03.2025

Більшість українців вважають метою Росії у війні знищення України

3 хв читати
Більшість українців вважають метою Росії у війні знищення України

Більшість Українці, 66%, вважають, і зараз метою Росії є знищення України і українців, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

"Росія хоче або здійснити фізичний геноцид українців (28%), або захопити всю / більшість території України та знищити українську державність і націю (38%). Крім цього, ще 14% вважають, що Росія хоче захопити всю або більшість території та встановити маріонетковий Уряд. Вважають, що Росія хоче захопити весь Донбас та Херсонщину і Запоріжжя – 7%. Таким чином, 87% українців вважають, що Росія не хоче зупинятися на вже окупованих територіях", - вказується у звіті за результатами дослідження, оприлюдненому у вівторок.

Відзначається, що лише 4% респондентів вважають, що Росія прагне лише зберегти вже окуповані території, і тільки 3% обрали варіант, що Росія хоче лише "денацифікувати" і демілітаризувати Україну. Решта 7% не змогли відповісти на запитання.

"Наші опитування показують, що чим вищу загрозу відчувають українці, тим більшою мірою вони налаштовані на продовження опору та відкидають неприйнятні вимоги. Відповідно, поширення наративу і переконування, що Росія «обмежила» свої цілі та/ або готова до миру на "компромісних" умовах, може підривати внутрішню готовність до продовження боротьби", - наголошують дослідники.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати дослідників, вказав, що поширений наратив про те, що українці втомилися від війни, відповідає реальності, але всі опитування показують, що , що українці і досі категорично проти миру "на будь-яких умовах".

"Тобто попри втому воля до боротьби лишається незаперечною і більшість українців готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно", - вказав він.

Одним із пояснень такої дивовижної стійкості, вважає Грушецький, є відчуття екзистенційної загрози.

"Зараз часто можна почути висловлювання Г. Меїр "не можна домовлятися з тим, хто прийшов тебе вбивати". Для пересічного українця ці слова повністю відображають реалії жорстокої війни, яку під брехливими приводами Росія вже багато років веде проти України. Українці доволі гнучкі і готові обговорювати навіть болючі варіанти завершення війни. Водночас українці готові і далі відстоювати свої "червоні лінії" (які полягають у виживанні української нації, збереженні суверенітету та гарантіях безпеки) і точно не збираються просто складати зброю та здаватися на милість ворогу", - підкреслив він.

Опитування проводилось з 14 лютого по 4 березня 2025 року. Методом телефонних інтерв’ю (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) було опитано 1029 респондентів. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Салліван відповів на критику щодо недостатньої підтримки України при Байдені та наголосив, що справжній мир - через силу

Португалія візьме участь у зустрічі Коаліції охочих - прем’єр-міністр

В Києві 10-11 травня можливі деякі обмеження руху центральними вулицями у зв’язку з урочистими заходами

Глави МЗС України та Британії обговорили подальші дипломатичні зусилля для досягнення миру

Папа Лев XIV стане правдивим свідком України, сподівається кардинал Микола Бичок

Стефанішина впевнена, що позиція Мерца по Україні допоможе руху країни до ЄС

Бізнес закликав МОЗ та МВС виключити піперональ у складі готової тютюнової продукції з-під контролю

В Міноборони України пройшла зустріч з делегацією

Дистанційний комплекс розмінування "ГАРТ 5100" першим в Україні отримав сертифікат відповідності

Стефанішина: на сьогодні домовленість з державами-членами ЄС і ЄК полягає в тому, що ми всі переговорні напрямки відкриємо одночасно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА