Інтерфакс-Україна
10:43 07.05.2025

Майже половина українців має позитивні очікування від угоди про копалини, майже чверть - негативні

2 хв читати
Майже половина українців має позитивні очікування від угоди про копалини, майже чверть - негативні

Скоріше позитивні очікування від підписання угоди між урядами України та США про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови мають 47% українців, свідчать попередні результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 2 по 6 травня.

Про скоріше негативні наслідки під час опитування заявили 22% респондентів, а ще 19% відповіли, що підписання угоди ніяк не вплине на Україну. Решта 12% не змогли визначитися зі своєю думкою. "Таким чином, наразі баланс позитивних-негативних очікувань становить +25% (тобто переважають позитивні очікування)", - йдеться в результатах дослідження.

В регіональному вимірі трохи менше позитивних очікувань на сході (33%) і на заході (43%) країни, ніж у центрі (52%) та на півдні (50%), при цьому частка тих, хто має саме негативні очікування, коливається від 20% на заході до 26% на сході. У свіх макрорегіонах баланс позитивних-негативних очікувань є позитивним.

У розрізі електоральних вподобань українці також майже у всіх випадках частіше вважають, що угода матиме позитивні наслідки (від 40% серед тих, хто найбільше довіряє колишньому раднику Офісу президента Олексію Арестовичу до 56% серед тих, хто найбільше довіряє волонтеру Сергію Притулі), ніж негативні (від 18% серед тих, хто найбільше довіряє народному депутату фракції "Європейська солідарність" Олексію Гончаренку до 27% серед тих, хто найбільше довіряє позафракційному нардепу Дмитру Разумкову та екснардепу, лідеру забороненої партії "Наші" Євгену Мураєву). Єдиний виняток – ті, хто довіряють голові депутатської групи "Платформа за життя та мир" Юрію Бойку: серед них позитивні очікування від угоди мають 26%, негативні 32%.

Опитування методом телефонних інтерв’ю за всеукраїнською вибіркою дорослих громадян, які проживають на підконтрольній Уряду України території було розпочате 2 травня. Його польовий етап мав тривати до середини місяця і станом на 6 травня було проведено лише 561 інтерв’ю, то ж його результати є попередніми, які публікуються напередодні голосування у Верховній Раді щодо ратифікації вищезгаданої угоди. "Цієї кількості достатньо для розуміння попередніх результатів (з урахуванням похибки, яка становить 5,4% при довірчій імовірності 95% та дизайн-ефекті 1,3) і за нашим досвідом остаточні результати принципово відрізнятися не будуть", - відзначають у КМІС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Салліван відповів на критику щодо недостатньої підтримки України при Байдені та наголосив, що справжній мир - через силу

Португалія візьме участь у зустрічі Коаліції охочих - прем’єр-міністр

В Києві 10-11 травня можливі деякі обмеження руху центральними вулицями у зв’язку з урочистими заходами

Глави МЗС України та Британії обговорили подальші дипломатичні зусилля для досягнення миру

Папа Лев XIV стане правдивим свідком України, сподівається кардинал Микола Бичок

Стефанішина впевнена, що позиція Мерца по Україні допоможе руху країни до ЄС

Бізнес закликав МОЗ та МВС виключити піперональ у складі готової тютюнової продукції з-під контролю

В Міноборони України пройшла зустріч з делегацією

Дистанційний комплекс розмінування "ГАРТ 5100" першим в Україні отримав сертифікат відповідності

Стефанішина: на сьогодні домовленість з державами-членами ЄС і ЄК полягає в тому, що ми всі переговорні напрямки відкриємо одночасно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА