Інтерфакс-Україна
19:46 04.12.2024

Кандидат у президенти Румунії Джорджеску має намір заборонити експорт українського зерна через країну

2 хв читати
Кандидат у президенти Румунії Джорджеску має намір заборонити експорт українського зерна через країну

Ультраправий незалежний кандидат у президенти Румунії Келін Джорджеску заявив у середу, що в разі обрання він не допустить продовження експорту українського зерна через Румунію і подальшої військової допомоги Києву, повідомляє агентство Reuters.

"Як я можу погодитися на це? Це неможливо. Румунія і румунський народ на першому місці. Неможливо уявити собі, щоб поруч із нами, у центрі Європи, йшла війна, тому пріоритетом, безумовно, буде те, що ця війна в Україні має бути негайно зупинена", - сказав Джорджеску в інтерв'ю агентству.

Він також заявив, що Бухарест не зобов'язаний дотримуватися зобов'язань НАТО щодо витрат на оборону і піддав сумніву ефективність використання коштів ЄС, які сприяли економічному зростанню і розвитку інфраструктури в Румунії. Відповідаючи на запитання, чи підтримує він зобов'язання перед НАТО, згідно з яким кожна країна-член повинна щорічно витрачати на оборону 2% ВВП, Джорджеску сказав: "Це другорядне, мене це навіть не цікавить".

"Турбота румунського народу - бути щасливим. Вони не можуть бути щасливими, витрачаючи гроші на інші речі. Якщо НАТО обороняється, то він повинен залишатися оборонним (Альянсом). Я вірю в одне - у Румунії немає ні перед ким зобов'язань", - заявив він.

Він також заявив, що румунські компанії повинні мати більшість у будь-яких підприємствах з іноземними інвесторами.

"Ухвалення рішень має залишатися в Румунії, а не в іноземців. За законом будь-який румунський підприємець повинен мати 51% у будь-якій угоді", - зазначив Джорджеску.

Як повідомлялося раніше, кандидат у президенти Румунії Келін Джорджеску вийшов у лідери першого туру виборів, що відбулися в країні 24 листопада, його підтримали 22,94% виборців. Друге місце з 19,18% голосів виборців посіла лідерка ліберал-прогресистської партії "Союз порятунку Румунії" Олена Ласконь.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА