19:04 24.02.2025

Генасамблея підтримала резолюцію США щодо війни в Україні "шлях до миру" з правками також 93 голосами, Україна і США утрималися

2 хв читати
Генасамблея підтримала резолюцію США щодо війни в Україні "шлях до миру" з правками також 93 голосами, Україна і США утрималися

Проєкт резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо деескалації ситуації в Україні, внесену США, до якого було перед том прийняті три поправки, на засіданні у понеділок підтримали 93 країни-члени ООН, як і раніше резолюцію, внесену Україною.

Проти проголосували вісім країн, включаючи РФ і Білорусь.

73 країн утримались, включаючи Україну і США. Також утрималися Ізраїль, Сербія, Вірменія, Китай, Індія, Іран, Казахстан, Пакистан та В'єтнам.

Туреччина, Сербія, Японія, Південна Корея, Канада, Сполучене Королівство, Швейцарія та країни ЄС проголосували в підтримку резолюції.

Раніше представниця США в ООН закликала не підтримувати поправки РФ та ЄС до американського проєкту резолюції. Проте якщо російська поправка була відхилена більшістю голосів (її підтримала 31 країна-член ООН, 71 проголосували проти, 59 утримались), то три інші поправки були прийняті 60 голосами (18 проти, 81 утримались), 79 (16 проти, 67 утримались) і 83 (16 проти, 61 утримались) відповідно.

Дві з них - розроблені ЄС поправки. Перша додавала до тексту резолюції США новий абзац: "Підтверджуючи свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води". Друга міняла у тексті резолюції формулювання "тривалий мир між Україною та Російською Федерацією" на "справедливий, міцний і всеосяжний мир між Україною та Російською Федерацією відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй та принципів суверенної рівності та територіальної цілісності держав".

Всесвітня організація не змогла прийняти поправку, яка пропонувала вставити в резолюцію США фразу "включаючи усунення його першопричин" після "швидкого припинення конфлікту".

Як повідомлялося, проєкт резолюції, внесений українською стороною та розроблений на підтримки Європейського Союзу, підтримали також 93 країни-члени ООН. Проти проголосували 18 країн, включаючи РФ, Білорусь, Угорщину, Ізраїль, Судан і США. 65 країн утримались.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга раніше заявляв, що не вважає взаємовиключними резолюції США та України до третьої роковини повномасштабного вторгнення РФ в Україну. "Американська сторона поінформувала нас про свій намір винести також резолюцію, коротку, дуже стислу, теж в контексті третіх роковин війни проти України. Але це не взаємовиключні процеси", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Умєров взяв участь у засіданні з представниками країн групи Е5, Нордично-Балтійської вісімки, Нідерландів, ЄС та НАТО

Під час випробувань САУ Zuzana у Словаччині стався вибух, поранено дві людини

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА