Інтерфакс-Україна
20:44 08.09.2025

Оптимізація мережі місцевих судів почнеться з кількох модельних судів – заступниця керівника ОП

2 хв читати
Оптимізація мережі місцевих судів почнеться з кількох модельних судів – заступниця керівника ОП

Оптимізацію мережі місцевих загальних судів в Україні обговорили на круглому столі в Ужгороді цими вихідними заступниця керівника Офісу президента України Ірина Мудра та голови Закарпатського, Івано-Франківського, Львівського, Чернівецького, Хмельницького апеляційних судів, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області та судді апеляційних і місцевих судів.

"Домовились посилити міжвідомчу роботу з напрацювання мапи судів України та, зокрема, почати роботу з кількох модельних судів, що дозволить оптимізувати витрати та напрацювати робочі механізми введення таких змін до судової системи, виявити часті проблеми, шляхи їх вирішення та застосувати набутий досвід у масштабніших проектах", – написала за результатами круглого столу Мудра у Facebook.

За її словами, обговорили також вирівнювання суддівського навантаження по країні, осучаснення матеріальної бази та інфраструктури судів, модернізацію технічного оснащення, забезпечення відповідності матеріальної бази вимогам процесуального закону, а також юридичні аспекти імплементації таких змін.

"У місцевих судах області вакантними залишаються 16% посад суддів, у Закарпатському апеляційному суді — 72%. Подібна ситуація і в інших регіонах. Це означає додаткове навантаження для суддів, довші строки розгляду справ і, головне, більше труднощів для людей, які звертаються до суду по справедливість", – наголосила Мудра.

Вона додала, що окремо учасники круглого столу приділили увагу також щоденним нагальним питанням матеріально- технічного, кадрового та фінансового забезпечення судів в Україні.

"Разом із урядом і парламентом ми вже рухаємося у напрямку змін, підвищуємо заробітну плату працівникам апарату, створюємо умови для залучення та утримання фахівців. Оптимізація мережі судів може виглядати складною і непопулярною реформою. Але ми маємо діяти крок за кроком, щоби забезпечити людям справедливий і своєчасний розгляд справ", – зазначила заступниця керівника ОП.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Жовква та міністр-делегат Франції Аддад обговорили підготовку до заходів на рівні лідерів під час Генасамблеї ООН у Нью-Йорку

FTC перевіряє Amazon і Google на предмет порушень прав рекламодавців

У рамках програми "18-24" вперше військові контракти підписали жінки

Зеленський: Російська наступальна операція на Суми повністю зірвана

Шмигаль і Келлог обговорили можливість передачі Україні нових систем Patriot

GORO Mountain Resort після відкриття планує приймати до 500 тис. туристів на рік – CEO GORO Development

Клименко обговорив з головою The Romulus T. Weatherman Foundation Моббс ідентифікацію тіл загиблих захисників

Головком НАТО в Європі розповів подробиці операції альянсу на східному фланзі

Свириденко обговорила з головою МЗС Великої Британії посилення економічного тиску на Росію

США запропонують G7 створити юридичний механізм для вилучення заморожених активів РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА