Інтерфакс-Україна
14:31 24.02.2025

Раді не вистачило голосів для прийняття постанови про підтримку демократії, яка стосувалася й виборів президента

2 хв читати
Раді не вистачило голосів для прийняття постанови про підтримку демократії, яка стосувалася й виборів президента

Верховній Раді не вистачило голосів для прийняття постанови про підтримку демократії в Україні (№13039).

Як повідомляє кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна» , за постанову про підтримку демократії в Україні проголосовали всього 218 народних депутатів (для прийняття рішення необхідно мінімум 226 голосів у підтримку документа - ІФ-У) на пленарному засіданні парламенту у понеділок.

Автори проекту документа, який  оприлюднено на сайті Верховної Ради, пропонували парламенту заявити, що вибори президента України будуть оголошені після забезпечення сталого і справедливого миру.

Як пояснив на брифінгу після засідання Верховної Ради голова парламентського комітету з питань зовнішньої политики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція «Слуга народу»), «нічого катастрофічного не сталося у зв'язку з тим, що цей проект не набрав голосів». 

За його словами, «навіть ті, хто не підтримав, вони, і опозиція в тому числі, вони чітко визнають легітимність і парламенту, легітимність президента». Він також нагадав, що ця  легітимність неодноразово підтверджувалась у міжнародних документах.

У проект постанови (№13039), зокрема, йшлося про те, що “ введений в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації воєнний стан в Україні не дозволяє провести вибори згідно з Конституцією України», і що «Україна як демократична країна, щойно на її території буде забезпечено всеохоплюючий, справедливий і сталий мир, за рішенням парламенту України оголосить проведення виборів президента України і забезпечить їх проведення відповідно до всіх міжнародних виборчих стандартів», а «в умовах дії правового режиму воєнного стану» «президент України Володимир Зеленський повинен виконувати свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України згідно із частиною першою статті 108 Конституції України».

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС відклав покарання Apple та Meta перед початком торговельних переговорів з США – ЗМІ

РФ докладає величезних зусиль, щоб вплинути на результати виборів у Молдові та використати її проти України – Санду

Raiffeisen Business Online попередив про технічні роботи з вечора суботи

Пожежа пошкодила споруди українського етнографічного музею на схід від Едмонтона в Канаді – ЗМІ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА