Інтерфакс-Україна
08:34 25.01.2026

Велика Британія створює "британське ФБР" для боротьби з тероризмом і організованою злочинністю

1 хв читати

Уряд Великої Британії оголосив про створення нової Національної поліції, яку охрестили "британським ФБР", для модернізації системи правоохоронних органів та боротьби з тероризмом, шахрайством, організованою злочинністю та іншими складними кримінальними справами, повідомляє Reuters.

Нова структура об’єднає роботу Національної кримінальної агенції, яка розслідує серйозну організовану злочинність, зокрема контрабанду наркотиків та торгівлю людьми, із іншими функціями на національному рівні, включно з боротьбою з тероризмом та дорожньою поліцією.

"Після призначення керівник нової структури — Національний комісар з кримінальних справ - стане найвищим посадовцем правоохоронних органів країни. Наразі найвищий чинний поліцейський Великої Британії очолює Лондонську столичну поліцію", - йдеться в повідомленні.

Міністерка внутрішніх справ Великої Британії Шабана Махмуд заявила, що реформа є частиною масштабного переформатування поліції, яке уряд планує оголосити в понеділок, і яке стане найбільшим із часів заснування першої професійної поліції Робертом Пілом у 1829 році.

"Нинішня модель поліції була створена для іншого століття. Ми створимо нову Національну поліцію - охрестимо її "британським ФБР" - використовуючи найкращі кадри та сучасні технології для виявлення та затримання небезпечних злочинців", - сказала Махмуд, порівнюючи нову структуру з Федеральним бюро розслідувань США.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росію витісняють з енергоринку Центральної Азії – СЗР України

Фіцо оголосив про відставку свого радника, який фігурує в матеріалах справи Епштейна – ЗМІ

Діра в бюджеті РФ і проміжні вибори в США погіршують умови мирної угоди для Путіна – ЗМІ

Радник міністра оборони повідомив про обмеження функціонування мережі Starlink в Україні

Радник міністра оборони повідомив про обмеження функціонування мережі Starlink в Україні

Водопостачання у Києві після системної аварії енергомереж відновлено – Кличко

Сили оборони відбили з початку доби 303 ворожі атаки - Генштаб

Україна готова працювати у всіх форматах і очікує переговорів наступного тижня – Зеленський

Зеленський: Зараз триває стабілізація та відновлення енергозабезпечення

Шмигаль: Енергетики відновили електропостачання в усіх областях України після системної аварії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА