Інтерфакс-Україна
13:38 08.07.2025

Більшість опитаного бізнесу не очікує припинення вогню в Україні або значної деескалації в 2025р - AmCham

2 хв читати
Більшість опитаного бізнесу не очікує припинення вогню в Україні або значної деескалації в 2025р - AmCham

Припинення вогню або значної деескалації в 2025 році не очікують 70% опитаних українських компаній, проте 30% все ж висловлюють сподівання щодо прогресу в напрямку деескалації, свідчать результати опитування "Ведення бізнесу у воєнній Україні. Липень 2025", проведеного Американською торговою палатою в Україні (AmCham).

Згідно з опублікованими пресслужбою організації результатами опитування, в наступні три роки 53% опитаних планують органічне зростання в межах поточної операційної діяльності, 37% закладають розширення бізнесу шляхом капітальних інвестицій, запуску нових продуктів/послуг, 2% розглядають придбання бізнесів в Україні.

Щодо бізнесклімату, то більше половини компаній-членів палати (53%) очікують, що умови залишаться без змін, робота продовжиться в звичному режимі, 29% очікують погіршення порівняно з 2024р., 16% передбачають помірне зростання, в той час як 2% очікують суттєве відновлення

Найбільшими викликами для ведення бізнесу в Україні підприємці називають безпековий фактор та захист співробітників - 83%, бронювання військовозобов’язаних співробітників - 66%, здоров’я та психічний стан співробітників - 55%, ракетні атаки росії на критичну інфраструктуру та бізнес-активи - 50%, залучення та збереження топ-кадрів - 43%.

Крім того, під час опитування респондентам пропонувалось визначити кроки, які рекомендуються уряду для допомоги бізнесу у 2025 році. Серед них бізнес закликав Кабмін посилити національну безпеку та оборону, розмінування території України (68%), забезпечити верховенство права, реалізувати реальну та ефективну судову реформу (53%), а також забезпечити передбачуваність та стабільність податкового законодавства (44%).

Також компанії-члени палати відзначили ключові чинники, які роблять Україну цікавою для існуючих та потенційних інвесторів, серед них: інвестиційні можливості на шляху до найбільшого економічного відновлення з часів Другої світової війни (зокрема через новостворений американсько-український Інвестиційний фонд відбудови) – 64%, вигідне співвідношення вартості оплати праці та рівня кваліфікації – 59%, масштаб ринку та процес вступу до ЄС – 55%, світовий лідер у сільському господарстві – 53%, та потужна оборонна промисловість – 45%.

Проте, також бізнесом визначено найбільш поширені бар’єри для участі в процесі відновлення: нечітка законодавча база, умови проведення тендерів (60%), безпека об’єктів відновлення (58%), відсутність інформації або прозорості щодо проектів (51%).

Опитування проводилось спільно з компанією-членом палати Citi Україна з 11 червня по 1 липня 2025 року, в ньому взяли участь 122 гендиректори та топ-менеджери компаній-членів палати з різних галузей. 72% респондентів – це керівники компаній.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА