Інтерфакс-Україна
22:36 18.01.2026

Через напружену ситуацію навколо Гренландії Кошта скликає позачергову Європейську Раду

1 хв читати

Президент Європейської ради Антоніу Кошта через напружену ситуацію навколо Гренландії скликає позачергове засідання Європейської ради.

Про це йдеться в заяві Кошти, яка була розповсюджена у неділю в Брюсселі.

"Враховуючи важливість останніх подій та з метою подальшої координації, я вирішив скликати позачергове засідання Європейської Ради найближчими днями", - йдеться в заяві.

За словами президента Європейської ради, його консультації з державами-членами щодо останньої напруженості навколо Гренландії підтверджують тверду відданість єдності у принципах міжнародного права, територіальної цілісності та національного суверенітету.

Також були підтверджені "єдність у підтримці та солідарності з Данією та Гренландією; визнання спільного трансатлантичного інтересу до миру та безпеки в Арктиці, зокрема, співпраця через НАТО; спільна оцінка того, що тарифи підірвуть трансатлантичні відносини та є несумісними з торговельною угодою між ЄС та США; готовість захищатися від будь-якої форми примусу та готовість продовжувати конструктивну взаємодію зі США з усіх питань, що становлять спільний інтерес.

Дата засідання глав держав та урядів країн-членів ЄС ще не визначена.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Розпочалися тристоронні переговори в Абу-Дабі - джерело

Зеленський включив у переговорну делегацію з США Арахамію – указ

Гральна індустрія в Україні збільшила сплату податків 2025р лише на 1,6% через зростання нелегального сегменту - АУОГБ

Переговори між Україною, РФ та США розпочалися в Абу-Дабі – ЗМІ

Франція проведе розмову з країнами G7 та країнами Скандинавії щодо термінової енергетичної підтримки України – ЗМІ

Інвестексперт Еш після Давосу бачить майбутнє України у виборі між поганим і нестійким миром або тривалою війною

Україна в 2027р планує повністю інтегруватися в енергоринок ЄС – віцепрем'єр Качка

Орбан звинуватив Україну у спробах "встановити про-український уряд в Угорщині"

Пушиліну повідомили про підозру у незаконній передачі понад 400 пістолетів під виглядом "нагородних" - Нацполіція

Знеструмлення у чотирьох областях після атак, у більшості регіонів застосовано аварійні відключення - Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА