Інтерфакс-Україна
15:20 22.08.2025

Зеленський щодо заяв Лаврова: Я не розумію, які гарантії безпеки потрібні агресору

2 хв читати
Зеленський щодо заяв Лаврова: Я не розумію, які гарантії безпеки потрібні агресору

Україна потрібні гарантії безпеки для того, щоб чітко знати, що Росію не нападе знову, коли РФ підіймає питання щодо них, не зрозуміло, що їм загрожує, оскільки вони напали на Україну, заявив президент Володимир Зеленський.

"Гарантії безпеки Україні потрібні для того, щоб чітко ми з вами, наші діти, онуки знали, що Росія на нас не нападе. Це гарантії безпеки проти агресора… Бо агресор – Росія. Коли Росія підіймає питання щодо гарантії безпеки, я, чесно кажучи, поки що не знаю, хто їм загрожує. Вони на нас напали… І я не зовсім розумію, які гарантії потрібні агресору", - сказав Зеленський під час спільної пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте у п’ятницю.

Президент наголосив, що партнери в Європі хочуть, щоб війна не повторювалася, а "єдиний тригер в цьому – це Росія".

Як повідомлялося, 20 серпня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готова до продовження переговорів з Україною в будь-якому форматі, але потенційна зустріч на найвищому рівні має бути ретельно підготовлена й має поставити крапку в переговорному процесі.

Він також сказав, що Москва не може погодитися із ситуацією, коли питання колективної безпеки у зв'язку із ситуацією в Україні вирішуватимуться без Росії. "Я впевнений, що на Заході, і насамперед у США, чудово розуміють, що всерйоз обговорювати питання гарантування безпеки без РФ - це утопія, це шлях у нікуди", - наголосив Лавров.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти атакували з дрона підлітка в Херсонській області, він госпіталізований – обладміністрація

Окупанти атакували дроном мікроавтобус в Дніпроперовській області, є загиблий

Рада підприємців при президенті розбилася по галузевим групам та обговорила з прем’єркою Програму уряду

Метро "Майдан незалежності" зачинять на День незалежності вранці, низку наземних маршрутів скоротять

Евакуації з небезпечних зон потребують близько 237 тис. людей - Мінрозвитку

Окупанти удвічі збільшили добову кількість обстрілів міст та сіл Донецької області, в Костянтинівці 2 загиблих

Короткочасний дощ пройде на День незалежності по всій Україні, повітря буде прохолодним

Окупанти завдали авіаудару по Ківшарівці Куп’янського району, постраждали дві мирні мешканки

Понад 7 тис маломобільних жителів Донецької області вже евакуйовано – обладміністрація

Окупанти пошкодили пожежно-рятувальну частину в Добропіллі Донецької області, ніхто не постраждав – ДСНС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА