Інтерфакс-Україна
19:39 01.08.2024

Кишинів не перешкоджатиме поставкам Газпрому в Придністров'я після закінчення його контракту з Україною - Міненерго Молдови

2 хв читати
Кишинів не перешкоджатиме поставкам Газпрому в Придністров'я після закінчення його контракту з Україною - Міненерго Молдови

Молдова не перешкоджатиме постачанню російського газу до Придністров'я після закінчення контракту "Газпрому" з Україною на транзит газу, який закінчується 1 січня 2025 року, повідомляють на сайті молдавського Міненерго в матеріалах із підготовки країни до опалювального сезону в межах публічних консультацій.

Зазначається, що можливі два сценарії поведінки російського концерну "Газпром" після закінчення контракту на транзит природного газу через територію України 1 січня 2025 року.

"Один із сценаріїв передбачає, що російська сторона шукатиме альтернативні маршрути для постачання газу в придністровський регіон, враховуючи контрактні зобов'язання "Газпрому" перед компанією "Молдовагаз". У такому разі влада Республіки Молдова не перешкоджатиме подальшому постачанню природного газу АТ "Молдовагаз" у ТОВ "Тираспольтрансгаз", - ідеться в публікації.

У другому сценарії, якщо "Газпром" припинить постачання природного газу, буде розглянуто поетапне запровадження кількох заходів щодо пом'якшення наслідків цього рішення, зазначають у Міненерго. "Втім, навіть у разі припинення постачання природного газу з боку "Газпрому", міністерство оцінює, що дефіциту газу для споживачів правобережжя не виникне, і відключення споживачів із безперервним режимом роботи не знадобиться", - зазначається в матеріалах.

У Міненерго впевнені, що в разі необхідності, АТ "Енергоком" (молдовська держкомпанія, постачає газ "Молдовагазу" - ІФ-У) може забезпечити постачання необхідної кількості газу захищеним/уразливим категоріям споживачів у придністровському регіоні через ТОВ "Тираспольтрансгаз" за відповідну оплату вартості закупівлі газу.

За цього варіанту в міністерстві відзначають ризики щодо спроможності споживачів оплачувати газ за ринковими цінами.

Також у відомстві констатують, що для забезпечення електропостачання правобережжя Дністра в песимістичному сценарії буде потрібно збільшити імпорт електроенергії з країн ЄС і наростити пропускну потужність на кордоні з Румунією.

Наприкінці травня міністр енергетики Молдови Віктор Парліков повідомляв про неофіційну домовленість з Україною щодо продовження постачань природного газу в Придністров'я після закінчення терміну дії транзитного контракту з ПАТ "Газпром" наприкінці 2024 року. За його словами, згідно з попередньою домовленістю, новий маршрут через Туреччину є життєздатним варіантом для доставки російського газу в Придністров'я. Україна закриває свою територію для транзиту російського газу з 1 січня 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна у 2026р. збереже тенденцію зареєстрованих за рік до 30 індустріальних парків, працюючих – до 15-25 – експерти

Кабмін ухвалив одноразову виплату 7,5-15 тис. грн соціально важливим ФОП та кредити на енергообладнання по "5-7-9" під 0%

Індекс українських акцій на Варшавській біржі зріс на 7,9% на новинах про мирні переговори

Голова енергокомітету наполягає на розірванні "Енергоатомом" договорів про продаж е/е від 14 січня, укладених до підвищення прайскепів

Партнери G7 з енергетичної підтримки України підтвердили надання заявлених і нових пакетів – Міненерго

Українським морським коридором перевезено 100 млн тонн зерна — Кулеба

ЄБРР покриє 60% ризику за кредитом Укрсиббанку на $17 млн для Yednist' Group

Житлові товариства можуть перезапустити в Україні через окремий закон - Шуляк

Товарообіг торговельних центрів Budhouse Group у 2025р збільшився на 27%, до 15,4 млрд грн

Попит на доставку у Glovo під час блекаутів зріс на 7,7%, кількість замовлень у Bolt Food – приблизно на 6%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА