Інтерфакс-Україна
07:35 04.04.2025

Європейська Комісія має намір оштрафувати платформу X Ілона Маска – ЗМІ

1 хв читати
Європейська Комісія має намір оштрафувати платформу X Ілона Маска – ЗМІ
Фото: AP

Європейська Комісія готується оштрафувати соціальну мережу X, що належить мільярдерові і близькому соратнику президента США Дональда Трампа Ілону Маску, потенційно на понад 1 мільярд доларів, повідомили Сeskenoviny у четвер, посилаючись на американські джерела.

Очікується, що фінансовий штраф стане першим серйозним покаранням за невиконання нових правил ЄС, які є частиною боротьби з дезінформацією та незаконними публікаціями в Інтернеті, повідомляє в четвер газета The New York Times (NYT) з посиланням на кількох неназваних чиновників Європейського Союзу.

Деякі чиновники ЄС заявляють, що американські інтернет-гіганти, такі як Meta, Google і X, можуть стати об'єктами відплати ЄС за нові американські тарифи, про які Трамп оголосив у середу. Імпорт з ЄС буде обкладений відповідним тарифом у розмірі 20 відсотків, але політики з європейських країн хочуть спочатку обговорити можливі компроміси, перш ніж вдаватися до заходів у відповідь.

За даними джерел NYT, у випадку з мережею X комісія ретельно зважила, чи не призведе безпрецедентний штраф до подальшого погіршення відносин з Трампом, який призначив Маска після вступу на посаду голови урядової групи, відповідальної за скорочення державних витрат. Сам Маск різко критикує правила ЄС, і можна очікувати, що він звернеться до суду ЄС, розгляд якого може зайняти кілька років, якщо штраф буде накладений.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Дніпрі теж вибухнуло авто, без постраждалих

У Березівському районі Одеської області вибухнув автомобіль, є загиблий – Нацполіція

Зеленський, ймовірно, відвідає Австрію 16 червня – ЗМІ

Війна забрала життя вже 113 працівників ЗМІ, зокрема 15 під час виконання професійних обов’язків – ІМІ

Представники іноземних посольств і благодійних організацій відвідали місце ворожого удару в Солом'янському районі Києва – ДСНС

Дружина голови АМКУ Кириленка отримала запобіжний захід у вигляді 9 млн грн застави у справі про пособництво чоловікові

Ворог продовжує спроби прорвати українську оборону, найактивніше на покровському напрямку – Генштаб ЗСУ

В’ятрович: у відповідь на польську політику памʼяті влада України могла б врешті призначити керівника УІНП

Точицький закликає європейську мистецьку спільноту утриматися від повернення на сцену російських виконавців

Президент Євроради Кошта зустрівся з Папою Левом XIV. Говорили про мир для України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА