Інтерфакс-Україна
11:46 16.02.2025

Партнери мають забезпечити перемогу України у війні – прем’єр Данії

2 хв читати
Партнери мають забезпечити перемогу України у війні – прем’єр Данії
Фото: https://www.facebook.com/mettefrederiksen.dk

Партнери України в Європі та США мають дати їй потрібне для перемоги у розв’язаній Росією війні, бо не можна дозволяти Росії визначити кордони в Європі у 2025 році, впливати разом із Північною Корею, Іраном та Росією на рішення щодо інфраструктури, архітектури європейської та трансатлантичної безпеки, вважає прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.

"Я іноді дивуюся, навіщо ми ведемо цю дискусію. Я повторюю те, що я сказала минулого року, позаминулого і майже три роки тому: я вважаю, що Україна має виграти війну. Решта з нас має зробити те, що потрібно, щоб зробити це можливим", – сказала вона на 8-му Українському ланчі "Your country first — win with us" ("Твоя країна понад усе – перемагай з нами"), організованому Фонд Пінчука на полях Мюнхенської конференції з безпеки.

Фредеріксен відзначила, що саме в рамках такого підходу Данія вирішила стати номером один, коли йдеться про пожертви Україні.

"Співчуття і слова не допоможуть їм перемогти у цій війні. Тільки боєприпасами, протиповітряною обороною та зброєю можна виграти війну в Україні", – підкреслила лідер Данії.

Вона закликала європейських партнерів збільшити виробництво зброї та прискорити його, щоб також захистити і себе.

Прем’єра Данії підтримав президент Естонії Алар Каріс, який також зазначив, що відповідальність європейців зараз полягає лише в тому, щоб надати більше військової допомоги Україні, бо це їй насправді потрібно.

Він додав, що Європа має також посилити санкційний тиск, бо хоча прийнято вже 16 санкційних пакетів, цього недостатньо і ці санкції обходяться.

"Ми цим мало займаємося, і я вважаю, що важливо чинити тиск і на Росію з цього приводу", – вважає Каріс.

На його думку, є річ, яка мало обговорюється, але вона важлива: через слабкий тиск партнерів на Росію, українці починають втрачати надію, і існує ризик, що вони погодяться на мир із втратою частини земель на сході України. "Тоді ми всі в проблемі", – наголосив президент Естонії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА