Інтерфакс-Україна
12:02 15.09.2025

ГУР здійснило масштабну атаку на ресурси російської ЦВК через проведення незаконних виборів на окупованих територіях України – джерела

1 хв читати
ГУР здійснило масштабну атаку на ресурси російської ЦВК через проведення незаконних виборів на окупованих територіях України – джерела

Через проведення незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях України кіберфахівці Головного управляння розвідки (ГУР) здійснили масштабну атаку на ресурси російської Центральної виборчої комісії (ЦВК) у так званий "єдиний день голосування" 14 вересня 2025 року.

Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в українській розвідці, метою кібератаки стало перешкоджання проведенню онлайн голосування на російських виборах, які окупаційна влада проводить в тому числі на тимчасово окупованих територіях України.

Потужна DDOS-атака була спрямована на цифрові ресурси, задіяні у проведенні незаконних виборів:

- сервери центральної виборчої комісії (ЦВК) та платформа дистанційного електронного голосування (ДЕГ), які використовувалися під час проведення онлайн голосування на виборах міських голів та губернаторів на території рф;

- магістральні маршрутизатори "Ростелеком";

- сервери державного порталу цифрових послуг РФ "Госуслуги".

Внаслідок атаки деякий час була паралізована робота цифрових сервісів на яких проводилося онлайн-голосування і багато росіян не змогли проголосувати на виборах міських голів та губернаторів в регіонах РФ.

Про проблеми з роботою сервісів для дистанційного голосування підтвердили і у Роскомнагляді. За їхніми даними "через збої у мережі Ростелекому відбулася деградація трафіку на магістральній мережі".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві відбувся фінальний захист бізнес-планів учасників програми REDpreneurUA

Україна, Румунія та Молдова домовилися про спільну номінацію спадщини Трипільської культури до списку ЮНЕСКО

Україна репатріювала 24 тіла російських військових

Рада спростила ввезення транспорту та обладнання як гумдопомоги

Лідери християнських церков вважають небезпечними ініціативи, які підважують інститут сім’ї

У Харкові затримали різноробочого, який планував коригування ворожих ударів

Шмигаль про забезпечення 1000 дронів-перехоплювачів на добу: найближчим часом цей рівень буде реалізований

Закон про професійну освіту набув чинності

Трамп вимагає від ЄС неможливих санкцій проти РФ, щоб самому уникнути їх запровадження, вважають дипломати

Оборонно-промислові підприємства України та Польщі посилять співпрацю - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА