Інтерфакс-Україна
18:25 04.01.2026

Венс заявив про причетність Венесуели до наркотрафіку та фінансування латиноамериканських картелів

1 хв читати
Венс заявив про причетність Венесуели до наркотрафіку та фінансування латиноамериканських картелів

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Венесуела залишається причетною до наркотрафіку, зокрема кокаїну та фентанілу, а доходи від цього бізнесу використовуються для фінансування латиноамериканських наркокартелів."Ви бачите багато заяв, що Венесуела не має нічого спільного з наркотиками, оскільки більшість фентанілу надходить з інших місць. Я хочу звернути увагу на таке: по-перше, фентаніл – не єдиний наркотик у світі, і фентаніл все ще надходить з Венесуели (або принаймні надходив)", - написав він в соцмережі Х. вивозиться з Венесуели, є центром прибутку для всіх латиноамериканських картелів. На його думку, якщо припинити надходження коштів від кокаїну (або навіть зменшити їх), то можна значно послабити картелі загалом.

Крім того, додає Венс, багато фентанілу надходить з Мексики. Це продовжує бути в центрі американської політики в Мексиці і є причиною, чому президент США Дональд Трамп закрив кордон з першого ж дня.

"По-четверте, я бачу багато критики щодо нафти. Близько 20 років тому Венесуела експропріювала американську нафтову власність і донедавна використовувала цю крадену власність для збагачення та фінансування своєї наркотерористичної діяльності. Я розумію занепокоєння щодо застосування військової сили, але невже ми просто повинні дозволити комуністу красти наші речі в нашій півкулі і нічого не робити? Великі держави так не діють", - підсумував віцепрезидент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Швеція готова надати винищувачі й допомогти з розмінуванням Чорного моря – прем'єр

Костел Святого Миколая в Києві передали парафії в користування на 50 років

Семеро людей постраждали внаслідок нальоту російських БпЛА на Дніпро - мер

Внесок Бельгії у збереження миру в Україні полягатиме в наданні повітряних і морських сил й підготовці військових – де Вевер

Мелоні підтвердила виключення можливості відправлення італійських військ в Україну

Ворожі БпЛА пошкодили житлову багатоповерхівку й спричинили пожежі у Дніпрі – ОВА

Зеленський про домовленості в Парижі: важливо, що сьогодні є ґрунтовні документи коаліції

Макрон заявив, що кілька тисяч французьких військових можуть бути розгорнуті в Україні після припинення вогню - ЗМІ

Україна у 2025 році відкрила 19 нових ринків для експорту агропродукції - Держпродспоживслужба

Санчес обговорить з політичними партіями, як саме Іспанія сприятиме гарантіям безпеки для України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА