Вибори - Інтерфакс-Україна

Вибори
11:25 15.11.2018

Тимошенко: Обов’язкове медстрахування забезпечить людям якісне лікування, а лікарям – гідні зарплати

2 хв читати
Тимошенко: Обов’язкове медстрахування забезпечить людям якісне лікування, а лікарям – гідні зарплати

Для того, щоб українці мали якісне лікування, а медики - зарплати, Україна має взяти досвід найкращих країн світу, які живуть на основі обов’язкової страхової медицини, заявила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. 

"Україна має взяти досвід найкращих країн світу, які живуть на основі обов’язкової страхової медицини. Де страхові медичні внески, якщо людина працює, платять роботодавці. А якщо людина не працює (пенсіонери, безробітні), платить держава. Тоді ми матимемо справжню медицину: оплачені послуги та нормальну зарплату для медиків", – сказала Ю.Тимошенко під час зустрічі з громадою Рівненщини, повідомляють у прес-службі партії.

Лідер "Батьківщини" розкритикувала так звану медичну реформу, яку сьогодні запроваджує чинна влада, наголосивши, що вона передбачає зменшення кількості українців. Вона також нагадала, що за цією реформою кожен лікар першої ланки (сімейні лікарі) обслуговуватиме 2 тисячі пацієнтів.

"Чи зможе один лікар якісно обслужити 2 тисячі пацієнтів? Він зможе піти у відпустку або захворіти?" – запитала Ю.Тимошенко.

Найкритичнішою Ю.Тимошенко назвала ситуацію із сільською медициною.

"Вони придумали закрити ФАПи та залишити лікування тільки у центрі. Вони ухвалили закон, що почне діяти з середини 2019 року, і запропонували для села телемедицину. Тобто хвора людина має зв’язуватись з лікарем і консультуватися щодо подальшого лікування через Skype. Але як літня людина в сільській місцевості, де немає відповідних гаджетів та Wi-Fi, зможе це зробити? Люди в селі ризикують взагалі залишитися без меддопомоги", – підкреслила Ю.Тимошенко.

Щодо 2-3 ланки лікарів, вузькоспеціалізованих, то за їхні послуги за європейськими цінами та протоколами люди платитимуть самі.

"Але вони не подумали, що в нас 80% людей, за оцінками ООН, перебувають за межею бідності. У кого з українців вистачить грошей заплатити за послуги хірургів, онкологів тощо за європейськими цінами? Якщо не вистачить грошей, люди залишаться хворими, а лікарі без зарплат", – пояснила Тимошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Трамп критикує керівництво України за відсутність вдячності, а Європу – за продовження купівлі нафти в РФ

Мир для України має передбачати непорушність кордонів, відсутність обмежень для ЗСУ та роль ЄС - фон дер Ляєн після зустрічей лідерів ЄС та G7

Канадські чиновники співпрацюватимуть з європейськими над мирним планом для України – голова МЗС після розмови з Сибігою

Генсек НАТО Рютте: Ми всі працюємо над тим, щоб покласти край кровопролиттям та руйнуванням

Фон дер Ляєн та Кошту: Працюємо разом з Україною над справедливим миром – нічого про Україну без України

Україна буде спокійно працювати з Америкою та усіма партнерами, буде конструктивний пошук рішень – Зеленський

Рубіо має намір у п'ятницю поінформувати європейських чиновників про мирний план щодо України

Польща закупить зброю для України на $100 млн – Сікорський

Україна запропонувала ОАЕ створити розподільний агрохаб для забезпечення продуктами нужденних країн

Мирний план США передбачає відмову України від частини території та озброєння

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА