Інтерфакс-Україна
13:00 04.04.2025

Сибіга: Україна ніколи не прийме право вето третьої країни на її членство в НАТО

2 хв читати
Сибіга: Україна ніколи не прийме право вето третьої країни на її членство в НАТО
Фото: МЗС України

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга знову наголошує, що, не зважаючи на відсутність консенсусу серед країн-членів НАТО щодо членства Києва у цій організації, українська сторона ніколи не прийме можливість застосування права вето будь-якої третьої країни на це рішення.

"Є фундаментальні речі, які українська сторона ніколи не прийме. І однією з таких фундаментальних позицій є неможливість будь-якої третьої країни мати право вето на наші прагнення, на наші наміри стати частиною того чи іншого союзу, того чи іншого альянсу, в тому числі НАТО", - сказав він у п’ятницю в Брюсселі українським журналістам по завершенню участі у зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Організації Північноатлантичного договору, в рамках якої також відбулося засідання Ради Україна-НАТО. Сибіга також повідомив, що під час засідання він повідомив про незмінність цієї позиції своїм колегам.

Сибіга констатував, що на даному етапі серед країн-членів НАТО немає консенсусу щодо цього питання, але вважає, що це не пов’язано з позицією "чи Росії, чи третьої країни". "Це для нас фундаментальні речі. Ми продовжуємо втілювати стандарти НАТО в Україні, і ми це теж доводимо нашим партнерам, нашу позицію, що найбільш дієвим чинником гарантування не лише української безпеки, а трансатлантичної безпеки, оскільки українська безпека та трансатлантична безпека не подільні, є членство України в НАТО. Це підкріплено і нашою Конституцією, це підкріплено також і волею нашого народу", - наголосив український міністр.

Він також повідомив, що станом на сьогодні українська сторона ще не отримала запрошення для участі президента України Володимира Зеленського в майбутньому саміті НАТО, яке відбудеться у червні в Гаазі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Спецпредставник США Келлог: Стаття в "Times" спотворює мої слова щодо розподілу зон відповідальності в Україні

Європа протягом кількох тижнів надасть Трампу план безпекових гарантій для України, сподівачись ними переконати Трампа – ЗМІ

У Нацгвардії пояснили, чому ім’я Кротевича зникло з указу про орден Богдана Хмельницького II ступеня

Речниця Білого дому: перебування Віткоффа в Росії є кроком до мирних переговорів

Андрій Єрмак провів розмову з радниками Президентів Франції та Прем'єр-міністра Великої Британії

Голови МЗС України та Естонії обговорили протидію російському тіньовому флоту

Посланник Трампа запропонував передати Росії частину територій України

Умєров і Каллас обговорили у Брюсселі спільні оборонні проєкти та координацію міжнародної допомоги Україні

ДПС пропонує збільшити термін подання заяви для звільнення від сплати податків після демобілізації до 180 днів

Умєров обговорив з Кубілюсом забезпечення української армії озброєнням і боєприпасами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА