Інтерфакс-Україна
11:22 27.03.2025

КМІС: 77% українців негативно ставляться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я

2 хв читати
КМІС: 77% українців негативно ставляться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я

Якщо Україна матиме тимчасове перемир’я без гарантій безпеки, то 77% українців висловлюються проти виборів і обирають варіант, що вибори мають бути лише "після отримання гарантій безпеки або остаточної мирної угоди і повного завершення війни".

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного упродовж 12-22 березня 2025 року.

"77% висловлюються проти виборів і обирають варіант, що вибори мають бути лише "після отримання гарантій безпеки або остаточної мирної угоди і повного завершення війни". При цьому 8% відповіли, що в таких умовах варто проводити вибори, а 11% відповіли, що вибори треба проводити прямо зараз, навіть не чекаючи перемир’я. Тобто загалом 19% підтримують проведення виборів зараз або у разі перемир’я навіть без гарантій безпеки", - повідомляється у пресрелізі КМІС за підсумками дослідження на сайті у четвер.

КМІС вказує, що навіть після можливого перемир’я та з певними гарантіями безпеки 78% респондентів проти проведення виборів.

"Навіть у разі перемир’я з гарантіями безпеки абсолютна більшість – 78% – проти проведення виборів і говорять, що вибори мають бути після остаточної мирної угоди та повного завершення війни. Загалом 19% підтримують проведення виборів (після перемир’я з гарантіями безпеки або навіть прямо зараз)", - йдеться у дослідженні.

КМІС зазначає, що підтримка проведення виборів тісно пов’язана з довірою до президента Зеленського.

"Так, ті, хто не довіряє президенту, у більшій мірі підтримують проведення виборів. При цьому навіть серед них не підтримують – 50% (підтримують вибори – 46%). Серед же тих, хто довіряє президенту, 90% висловлюють проти проведення виборів (підтримують проведення – 8%)", - наголосили у КМІС.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 12-22 березня 2025 року провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус", до якого за власною ініціативою додав запитання про довіру Президенту і про необхідність проведення виборів. Методом телефонних інтерв’ю (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) було опитано 1326 респондентів. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України..

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 3,5% для показників, близьких до 50%, 3,1% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,6% - для показників, близьких до 5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

Зеленський привітав Ліберальну партію на чолі з Карні з перемогою на виборах в Канаді

Макрон заявив про посилення тиску на Росію у найближчі вісім-десять днів

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

Конгресмен-демократ представив сім потенційних статей імпічменту проти президента Трампа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА