Інтерфакс-Україна
15:17 04.10.2025

Апеляційний суд залишив без змін вирок безробітному, який передавав представнику спецслужби РФ дані про розташування українських захисників на Харківщині

1 хв читати
Апеляційний суд залишив без змін вирок безробітному, який передавав представнику спецслужби РФ дані про розташування українських захисників на Харківщині

Харківський апеляційний суд відмовився зменшити термін покарання 43-річному місцевому мешканцю, засудженому до 15 років позбавлення волі за передачу представнику російської спецслужби даних щодо розташування і переміщення Сил оборони.

"Ухвала суду апеляційної інстанції набрала законної сили", - повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури.

Як було встановлено, офіційно ніде не працюючий чоловік був прокремлівські налаштованим і розміщав антиукраїнські дописи у телеграм-чатах. Він був завербований представником головного управління Генштабу ЗС РФ не пізніше серпня 2024 року. За завданням куратора він збирав інформацію про місця дислокації, переміщення особового складу і військової техніки Сил оборони на території Харкова та області та передавав йому ці дані у вигляді повідомлень із зазначенням координат та позначок на мапах.

Зібрані відомості російські військові використовували для планування прицільних атак по території Харківського регіону.

Щоб уникнути викриття, чоловік періодично видаляв листування з російським куратором. Але його все одно викрили українські правоохоронці.

Суд першої інстанції визнав обвинуваченого винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України) і призначив покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Сторона захисту подала апеляційну скаргу з проханням зменшити строк покарання.

Харківський апеляційний суд відмовив у її задоволенні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль з прем'єром Нідерландів відвідали виробництво БпЛА

Верещук обговорила з послом Італії повернення українських заручників, незаконно утримуваних РФ

Свириденко і Схооф обговорили захист і відбудову української енергетичної інфраструктури

Кабмін ухвалив збільшення видатків Міноборони на 311 млрд грн – Шмигаль

Кабмін пропонує збільшити на 324,7 млрд грн витрати на оборону в держбюджеті-2025, джерело фінансування - ERA - Свириденко

Голова ДПСУ на зустрічі з військовими підрозділу Касьянова спростував спекуляції про штурмовиків на добропільському напрямку

За цю війну обовʼязково має бути відповідальність для всіх, хто розпочав її – Зеленський

Зеленський нагородив прем’єр-міністра Нідерландів Схоофа орденом князя Ярослава Мудрого І ступеня

Українська Fire Point зможе розпочати виробництво в Данії вже найближчими місяцями - міністр оборони

Окупанти вдарили по енергетичній інфраструктурі Донеччини, є знеструмлення – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА