Інтерфакс-Україна
17:47 02.12.2025

Різкі заяви Путіна посилюють тиск перед ключовими переговорами зі США щодо України – ЗМІ

1 хв читати

Володимир Путін звинуватив європейські уряди у саботажі мирного процесу у серії різких заяв, зроблених за кілька хвилин до запланованої зустрічі з посланцями Дональда Трампа Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером у Кремлі, та заявив, що "європейські вимоги неприйнятні для Росії", пише британська The Guardian.

"Європа заважає адміністрації США досягти миру в Україні", – сказав Путін, не уточнивши, які європейські вимоги до України він вважає неприйнятними.

Під час виступу на інвестиційному форумі він наполягав, що "не прагне війни з Європою", але попередив, що "якщо Європа хоче воювати, ми готові прямо зараз".

Як пише газета, його коментарі, схоже, мали на меті вбити розкол між Вашингтоном та європейськими столицями, які підтримали Київ у пропозиції щодо перегляду 28-пунктного мирного плану, розробленого під час попередніх контактів між США та Росією, який значною мірою сприяв Москві.

Російський лідер також пригрозив у відповідь на напади на українські порти та судна останніми днями, зокрема, на кілька суден так званого "тіньового флоту" Росії в Чорному морі. Він попередив, що Росія "посилить удари по українських портах та будь-яких суднах, що заходять до них" у відповідь на напади на російські танкери, які він назвав "піратством".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог знову атакував Одесу ударними дронами, пошкоджено припортову інфраструктуру та цивільне судно

Ворог за добу втратив 174 особи на покровському напрямку - Генштаб

Активність БПЛА ускладнює відновлення залізничної інфраструктури поблизу Коростеня - "Укрзалізниця"

"Довженко-Центр" отримає додаткове фінансування у 2025р

Навроцький на зустрічі з українською делегацією не використовував слів про "бандерівців" і "український націоналізм" - голова УІНП Алфьоров

"Громадське" вважає заяву СБУ щодо очільника СБУ в Одеській області спробою дискредитації журналістського розслідування

Зеленський попросив депутатів і уряд підготувати пропозиції по визначенню нових підходів до святкових днів

Зеленський очікує завтра зранку доповідь від Умєрова та Гнатова щодо підготовлених документів з представниками Трампа

Мінрозвитку планує на 2026р угоду про міжнародні автоперевезення з Албанією та початок перевезень з Марокко

СБУ: Російські спецслужби намагалися влаштувати провокацію проти очільника Служби безпеки в Одеській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА