Інтерфакс-Україна
12:42 10.04.2025

Міноборони роз'яснило, як відбувається безоплатне правове забезпечення військовополонених та звільнених із полону

2 хв читати
Міноборони роз'яснило, як відбувається безоплатне правове забезпечення військовополонених та звільнених із полону
Фото: Генштаб ЗСУ

Міністерство оборони України роз'яснило, яким чином відбувається надання безоплатної правничої допомоги для військовополонених та звільнених з полону.

"Міністерство оборони України забезпечує захисників та захисниць необхідною правничою підтримкою для роз’яснення порядку відновлення їхніх порушених прав. Держава гарантує звільненим з полону військовим доступ до правосуддя без фінансових витрат з їхнього боку", йдеться у повідомленні на сайті Міноборони у четвер.

Зазначається, що Міноборони надає безоплатну первинну правничу допомогу (БППД), що охоплює: інформування особи про її права, свободи та обов’язки; роз’яснення порядку реалізації та захисту прав; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); забезпечення доступу до вторинної правничої допомоги та медіації.

Звернення щодо надання БППД приймаються Міністерством оборони відповідно до законодавства про звернення громадян, а розгляд таких звернень здійснюється згідно з Законом України "Про безоплатну правничу допомогу". Звернення, які містять лише прохання про надання правової інформації, розглядаються протягом 15 днів з моменту отримання. На опрацювання звернень щодо надання інших видів БППД відводиться 30 календарних днів.

Безоплатну вторинну правничу допомогу надають спеціалізовані центри та адвокати з офіційного Реєстру фахівців, які працюють у системі безоплатної вторинної допомоги. Вона включає: захист в межах кримінального провадження; представництво інтересів у судах, державних органах, органах місцевого самоврядування та перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Важливо зазначити, що вторинну безоплатну допомогу військові можуть отримати як під час перебування в полоні (в Міноборони відмічають, що це суперечливий момент, оскільки не зрозуміло, як саме вони можуть отримати допомогу в умовах відсутності будь-якого зв’язку), так і після звільнення.

Крім того, законодавство України передбачає відшкодування витрат на професійну правничу допомогу для військовополонених (те саме застереження Міноборони - ІФ-У), які обрали платні юридичні послуги. Відшкодування можливе у розмірах, що встановлюються Кабінетом міністрів України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА