Інтерфакс-Україна
16:36 05.05.2025

Україна розпочала створення національної ДНК-бази родичів зниклих дітей - МВС

1 хв читати

В Україні стартувала загальнонаціональна інформаційна кампанія "Повернемо українських дітей додому" зі створення єдиної ДНК-бази даних родичів викрадених дітей, повідомило Міністерство внутрішніх справ України.

"Сьогодні розпочинається загальнонаціональна кампанія, яка має на меті створення єдиної національної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей. Це важливо, адже навіть коли дитина отримує нові документи та їй змінюють особисті дані, генетична інформація залишається єдиною незмінною основою для встановлення родинних зв'язків та справжньої ідентичності", - йдеться у повідомленні в телеграм-каналі в понеділок.

Кровних родичів викрадених окупантами дітей просять здати зразок ДНК. Також МВС закликає громадян повідомити до Нацполіції України, якщо відома будь-яка інформація про дитину, яку було депортовано або примусово переміщено з окупованих територій України.

Докладний алгоритм дій та контакти регіональних центрів підтримки — на сайті МВС.

"Цей інструмент здатен працювати не лише сьогодні, а й через багато років. Кожна дитина має право повернутися додому та відновити свою ідентичність", - зазначається в повідомленні.

Інформаційна кампанія "Повернемо українських дітей додому" реалізується Міністерством внутрішніх справ України, Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Національною поліцією України, ініціативою Президента України "Bring Kids Back UA" у співпраці з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти (МКЗБ) та стала можливою завдяки підтримці уряду Нідерландів та Канади.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Барро: 17-й пакет санкцій ЄС проти РФ стосується 194 нафтових танкерів, 31 постачальника зброї та банків, а також 26 осіб

Рада продовжила роботу ТСК щодо порушень у тарифній політиці в енергетиці й заслухає її звіт до 30 жовтня

Сибіга розпочав візит до Туреччини із переговорів з Фіданом

Папа Римський: Святий Престол відкритий надати простір для того, щоб вороги зустрілися й подивилися у вічі

Букмекери дещо погіршили шанси України після першого півфіналу "Євробачення-2025"

Армія РФ ударила по промисловому об'єкту в Сумах – міська влада

Міністерства мають активно працювати з партнерами щодо конфіскації знерухомлених активів РФ в іноземних юрисдикціях - Шмигаль

В партії "УДАР" заявили про начебто заплановані на четвер обшуки у депутатів Київради

В Олексієво-Дружківці на Донеччині оголосили примусову евакуацію сімей з дітьми

Через ворожий авіаудар по Купʼянську загинув мирний мешканець – прокуратура

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА