Інтерфакс-Україна
15:15 26.07.2025

Законодавці ЄС прагнуть прискорити відмову від російського газу – ЗМІ

2 хв читати

Європейський парламент розглядає пропозиції щодо прискорення відмови ЄС від російського газу на один рік, до січня 2027 року, повідомляє Reuters з посиланням на документи, якими ознайомилося агентство.

"Країни Європейського Союзу та законодавці готуються до переговорів щодо плану ЄС заборонити імпорт російського газу - відправною точкою стане юридична пропозиція Європейської комісії, зроблена минулого місяця, про поетапну відмову від імпорту російського газу до 1 січня 2028 року. Провідні депутати Європарламенту щодо заборони російського газу запропонували перенести цей термін на 1 січня 2027 року, як свідчать документи, що детально описують їхні поправки до пропозиції Єврокомісії", - вказується у повідомленні.

Зазначається, що пропозиції належать депутатам Європарламенту Інесе Вайдере з правоцентристської Європейської народної партії - найбільшої депутатської групи в Європарламенті - та Вілле Нійністьо з "зелених".

Дипломати з країн ЄС заявили, що навряд чи уряди погодяться перенести заборону на постачання російського газу на рік, але депутати ЄС можуть використати цю вимогу як важіль впливу, щоб домогтися інших змін у переговорах.

Наприклад, Вайдере також запропонувала вимогу до урядів накладати штрафні санкції на компанії, які порушують заборону, потенційно шляхом відкликання ліцензій на торгівлю енергоносіями. Нійністьо хоче повної заборони на імпорт російської нафти з 1 січня 2027 року, чого не запропонувала Європейська комісія.

Восени Європарламент проголосує за підтвердження своєї позиції для переговорів з країнами ЄС щодо заборони.

Остаточні заходи потребують схвалення Парламенту та кваліфікованої більшості країн ЄС - це означає, що вони не можуть бути заблоковані членами ЄС Угорщиною та Словаччиною, які все ще імпортують російський газ через трубопровід і виступають проти планів ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

8 жовтня: Яке сьогодні свято, пам’ятні події та цікаві факти

Туск заявив, що не в інтересах Польщі екстрадувати до Німеччини українця, затриманого за підозрою в підриві російських газопроводів – ЗМІ

Чисті міжнародні резерви України виросли до нового рекорду – $32,2 млрд, валові – до $46,5 млрд – НБУ

Зеленський звільнив своїм указом Куцевола з посади посла у Латвії

Нафтогаз відновив постачання газу в Шостці після ударів російських агресорів - Корецький

Сили оборони відбили з початку доби 174 ворожі атаки - Генштаб

УЧХ підтримує жителів Шостки після російських повітряних атак

Шмигаль зустрівся з новопризначеним послом Німеччини, говорили про співпрацю в ОПК та розвиток СП

Зеленський запропонував президенту ПА ОБСЄ призначити спецпосланника щодо повернення українських дітей

Українська розвідка працює, щоб не допустити використання РФ суден "тіньового флоту" для диверсій у Європі – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА