Інтерфакс-Україна
01:06 19.11.2024

В ООН закликали гарантувати безпеку цивільних, коментуючи дозвіл Україні на далекобійні удари

2 хв читати

Заступник генерального секретаря з політичних питань та питань миробудування Розмарі Дікарло, коментуючи інформацію у ЗМІ про дозвіл для України на використання далекобійної зброї для ударів по РФ, закликала "всі сторони гарантувати безпеку та захист цивільних осіб".

"Вчора ввечері у ЗМІ також з'явилися повідомлення про те, що українські війська отримають дозвіл на використання далекобійної зброї, що постачається партнерами, для завдання ударів по території Росії. Я хочу внести ясність: усі сторони повинні гарантувати безпеку та захист цивільних осіб незалежно від їх місцезнаходження", - сказала вона на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку у понеділок.

За словами Дікарло, нещодавні повідомлення про розгортання тисяч військовослужбовців з КНДР та залучення їх до бойових дій викликають в ООН глибоку тривогу. "Це підливає олії у вогонь, ще більше загострюючи та інтернаціоналізуючи цей вибухонебезпечний конфлікт", – наголосила заступник голови ООН.

Вона зазначила, що у вихідні РФ завдала одного з найбільших комбінованих ударів, у якому було задіяно 120 ракет та 90 безпілотників, а метою стала енергетична інфраструктура у всіх регіонах України, що призвело до серйозних руйнувань та жертв.

В ООН вказали, що через російські атаки щонайменше 580 медичних закладів було пошкоджено або зруйновано, багато рятувальників і медичний персонал загинули і отримали поранення. Щонайменше 1358 навчальних закладів було пошкоджено або зруйновано. Майже чотири мільйони залишаються внутрішньо переміщеними особами, а понад 6,8 мільйонів залишили країну.

Водночас Дікарло наголосила, що "цілеспрямоване руйнування енергетичної інфраструктури України може зробити прийдешню зиму найсуворішою з початку війни".

"Організація Об'єднаних Націй залишається повністю мобілізованою для підтримки зусиль України щодо відновлення та реконструкції. Це включає критично важливу підтримку для підвищення стійкості енергетичної інфраструктури країни", - запевнила вона.

Заступник генсека наголосила, що безперешкодний гуманітарний доступ необхідний для того, щоб допомогти приблизно 1,5 мільйона осіб у окупованих РФ регіонах України, оскільки "ці райони залишаються поза нашою досяжністю".

Тим часом робота гуманітарних організацій, продовжила вона, стала ще небезпечнішою. Цього року щонайменше дев'ять гуманітарних працівників загинули під час виконання службових обов'язків та понад 35 отримали поранення.

Окремо Дікарло зазначила, що "ризик ядерного інциденту залишається надто реальним", оскільки продовжують надходити повідомлення про військові дії поблизу найбільшої в Європі атомної електростанції в Запорізькій області.

"Дуже важливо, щоб усі сторони діяли відповідально для гарантування ядерної безпеки", - сказала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДБР викрило факти катувань ув’язнених у Полтавському СІЗО

Помер народний депутат Мороз з групи "Відновлення України"

Тепло втримається найближчими днями в Україні, короткочасні дощі з грозами пройдуть в Карпатах та на південному сході

Зусилля Папи Франциска щодо досягнення миру в Україні не зійдуть нанівець, а житимуть у серцях його пастви – голова ПЦУ

ДБР завершило розслідування щодо постачання війську неякісних аптечок на понад 18 млн грн

В Україні помер громадянин КНР, травмований у ДТП з автобусом у Вінницькій області

"Нафтогаз" врятував опалювальний сезон у Кривому Розі, Миколаєві та Херсоні завдяки гумдопомозі на 5 млрд грн

Агентка ГРУ планувала удари по аеродромах та складах ЗСУ на Хмельниччині

Зеленський висловив співчуття у зв'язку зі смертю Папи Римського Франциска

До гасіння масштабної пожежі в Балаклійському лісництві залучено близько 100 рятувальників та працівників лісгоспу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА