Інтерфакс-Україна
13:30 01.08.2025

Мовний омбудсмен встановив 524 порушення мовного законодавства за перше півріччя 2025р

1 хв читати
Мовний омбудсмен встановив 524 порушення мовного законодавства за перше півріччя 2025р
Фото: https://www.golos.com.ua

За перше півріччя 2025 року Секретаріатом уповноваженого із захисту державної мови здійснювалась робота в межах 656 заходів державного контролю за застосуванням державної мови, з яких 107 - розпочаті у 2024 році, 549 - у 2025-му році. 

Згідно повідомлення секретаріату мовного омбудсмена, станом на 15 липня завершено 521 заходів державного контролю, 135 ще тривають. 

Зазначається, що за результатами проведення заходів встановлено 524 порушення, складено 388 протоколів про адміністративні правопорушення та винесено 136 попереджень суб’єктам підприємницької діяльності.

Зокрема, найбільшу кількість порушень виявлено у таких сферах: користувацьких інтерфейсів (36% від загальної кількості), обслуговування споживачів (26%) та інформації для загального ознайомлення (22%).

За результатами заходів державного контролю найбільше порушень встановлено в Києві, Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях. 

Як повідомлялося, за перше півріччя 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1 410 звернень щодо порушення мовного законодавства, що на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Поліція проводить 150 одночасних обшуків в рамках спецоперації з по викриттю схем для ухилянтів

Примусова евакуація родин з дітьми оголошена з 14 населених пунктів Донеччини– ОВА

Кабмін в середу планує ухвалити пакет рішень для підтримки прифронтових регіонів - премʼєр

Бюджетний комітет ВР схвалив проєкт змін держбюджету-2025 до 2-го читання та лишив пропозицію переспрямування доходів Києва

США можуть як послабити, так і посилити санкції проти РФ за результатами зустрічі Трампа і Путіна – глава Мінфіну

ЄС сподівається на негайне 15-денне припинення вогню після зустрічі Трампа і Путіна – ЗМІ

Схованку вибухівки та боєприпасів виявило ДБР на околицях Кропивницького

Очікування України від переговорів Трампа з Путіним включають гарантії безпеки, повернення дітей та компенсації - ЗМІ

Військовослужбовець з напарником викрали фермера на Дніпропетровщині – вимагали $70 тис. за звільнення

ДП "МЗУ" придбало 30 броньованих евакуаційних машин для військових медиків за кошти UNITED24

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА