Інтерфакс-Україна
13:30 01.08.2025

Мовний омбудсмен встановив 524 порушення мовного законодавства за перше півріччя 2025р

1 хв читати
Мовний омбудсмен встановив 524 порушення мовного законодавства за перше півріччя 2025р
Фото: https://www.golos.com.ua

За перше півріччя 2025 року Секретаріатом уповноваженого із захисту державної мови здійснювалась робота в межах 656 заходів державного контролю за застосуванням державної мови, з яких 107 - розпочаті у 2024 році, 549 - у 2025-му році. 

Згідно повідомлення секретаріату мовного омбудсмена, станом на 15 липня завершено 521 заходів державного контролю, 135 ще тривають. 

Зазначається, що за результатами проведення заходів встановлено 524 порушення, складено 388 протоколів про адміністративні правопорушення та винесено 136 попереджень суб’єктам підприємницької діяльності.

Зокрема, найбільшу кількість порушень виявлено у таких сферах: користувацьких інтерфейсів (36% від загальної кількості), обслуговування споживачів (26%) та інформації для загального ознайомлення (22%).

За результатами заходів державного контролю найбільше порушень встановлено в Києві, Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях. 

Як повідомлялося, за перше півріччя 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1 410 звернень щодо порушення мовного законодавства, що на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість "Томагавків" для України залежатиме від позиції Трампа щодо ескалації

Правоохоронці повідомили колишньому судді одного з районних судів Дніпропетровщини про підозру в отриманні хабаря

Конкурсна комісія сподівається обрати голову Держмитслужби протягом шести місяців

У Києві стався вибух, є загиблий і поранений

Збагачувальна фабрика ДТЕК на Донеччині знов атакована ворогом

Нідерланди та Україна обговорили подальшу підтримку для літаків F-16

Рух поїздів на ніжинському напрямку здійснюється під резервними тепловозами, частина поїздів прямує об’їзними маршрутами – УЗ

У застосунку Резерв+ не можна буде отримати послуги чи оновити документ у четвер вночі

Рада дозволила передавати земділянки колишнім власникам зруйнованого майна без торгів на період воєнного стану

В Києві завершується форум оборонних індустрій DFNC: захід прийняв близько 2000 учасників із понад 20 країн світу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА