Інтерфакс-Україна
18:10 07.05.2025

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

2 хв читати

Фракція "Європейська солідарність" продовжує обговорення угоди про створення інвестиційного фонду Україна-США, повідомляється на сайті політичної сили.

Лідер "Європейської солідарності", народний депутат України Петро Порошенко та представники фракції провели зустріч із дипломатами, Надзвичайними і Повноважними Послами, які працювали у США, а також з експертами-міжнародниками та журналістами.

Однією з ключових тем обговорення стало питання прозорості процесу ухвалення стратегічно важливих документів для України та необхідність широкої комунікації з громадськістю. "Європейська Солідарність" наголошує, що саме завдяки її депутатам перше публічне обговорення Угоди відбулося на засіданні Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики, залучивши понад 50 парламентарів та представників ЗМІ.

Учасники дискусії відзначили важливість збереження стратегічного партнерства із США, військової допомоги Вашингтону та співпраці з союзниками. Водночас вони порушили низку важливих питань: відсутність у тексті Угоди гарантій безпеки для України та можливі ризики для європейської інтеграції.

Було висловлено застереження щодо поспішності ратифікації документа, а також відсутності його тексту у Верховній Раді та висновку Конституційного Суду України. Опозиційні фракції наполягають на тому, щоб преамбула угоди чітко зафіксувала ці моменти, а її дія поширювалася на всю територію України в межах міжнародно визнаних кордонів.

"Європейська Солідарність" акцентує увагу на необхідності додаткових зустрічей з урядовими представниками до моменту парламентського голосування, щоб забезпечити максимальну відкритість та зважений підхід до ухвалення рішення.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА