Інтерфакс-Україна
19:58 11.08.2025

Мерц перед зустріччю Трампа-Путіна збирає лідерів України, Франції, Великої Британії, Польщі, Італії, Фінляндії, ЄС

2 хв читати
Мерц перед зустріччю Трампа-Путіна збирає лідерів України, Франції, Великої Британії, Польщі, Італії, Фінляндії, ЄС
Фото: https://www.facebook.com/MerzCDU

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц перед запланованою на 15 серпня зустріччю президента США Дональда Трампа з Володимиром Путіним скликав на 13 серпня на дистанційну зустріч, присвячену миру в Україні, президента України Володимира Зеленського та європейських лідерів, повідомив запрошений на цю зустріч президент Фінляндії Александр Стубб.

"Після зустрічі європейських лідерів до зустрічі приєднаються президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей Ді Венс", – зазначається у повідомлені на сайті президента Фінляндії.

Він уточнив, що на зустріч запрошені також президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, а також голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської ради Антоніу Коста та генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Як повідомлялося, в ніч на суботу ці лідери у спільній заяві вже закликали президента США захищати життєвоважливі інтереси України та Європи на переговорах з Путіним, пысля чого до них доєдналися глави ще 8 країн Північної Європи та Балтії.

У своїй заяві європейські лідери привітали зусилля Трампа, спрямовані на досягнення миру в Україні, але наголосили, що дипломатичне врегулювання має відбуватися виключно на умовах, які гарантують захист ключових інтересів безпеки України та Європи, включно з наданням надійних і дієвих гарантій, які дозволять Києву ефективно обороняти свій суверенітет і територіальну цілісність.

Лідери підкреслили, що змістовні переговори можуть відбутися "лише за умов припинення вогню або суттєвого зниження інтенсивності бойових дій" и що "поточна лінія зіткнення має стати відправною точкою переговорів".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили 167 осіб на покровському напрямку - Генштаб

Голова СБУ: НАБУ сприяє слідству по детективам, ми не перешкоджаємо їх реалізаціям

Голова СБУ: збільшення чисельності "Альфи" означає збільшення кількості знищеної ворожої техніки і живої сили ворога

Голова СБУ про Кримський міст: військової логістики там немає, це аварійна конструкція

Голова СБУ про курйози спецоперації "Павутина": хотіли раніше, але водії "зайшли в запій"

СБУ уразила понад 200 об'єктів у глибокому тилу РФ, є певні ноу-хау, які летять за 700 км - Малюк

Зеленський обговорив з еміром Катару дипломатичну ситуацію та можливості для реального закінчення війни

Топпосадовця Міноборони викрили на хабарі за будівництво житла для військових

Україна та Канада ухвалили спільні дії щодо непорушності міжнародного права з питань українських територій

МАГАТЕ заявляє про відсутність впливу диму на ЗАЕС на ядерну безпеку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА