14:24 20.04.2021

Кластери з реалізації Мінських угод є капканом для України - думка

2 хв читати
Кластери з реалізації Мінських угод є капканом для України - думка

Віце-прем'єр-міністр України в 2005-му році, член Стратегічної ради Руху опору капітуляції Роман Безсмертний заявив, що імплементація запропонованих Францією та Німеччиною кластерів з реалізації Мінських угод для України дуже небезпечна.

"Кластеризація Мінського процесу - це черговий капкан для тих, хто вірить у здатність з нинішньою Росією досягти під час переговорного процесу хоча б примирення. Я вже не кажу про досягнення позитивного результату. Це примирення вкрай потрібне сьогодні Росії, щоб рана, яку вони організували на Донбасі, постійно кровоточила", - заявив Безсмертний на прес-брифінгу на тему "Кластерний план" реалізації Мінських домовленостей - нав'язаний силою примус до капітуляції" у вівторок у Києві.

У свою чергу представник України в Раді ООН з прав людини у 2006-2010 роках, член Стратегічної ради Руху опору капітуляції Володимир Василенко вважає, що "імплементація кластерів щодо реалізації Мінських угод від початку приречена на невдачу".

"Численні переговори, які відбувалися на основі Мінських домовленостей, були безрезультатними саме тому, що вони й відбувалися на їхні основі... Мінські угоди дійсно відіграли роль безальтернативного припинення агресії, але вони були нав'язані силою, багато положень цих угод за змістом суперечать загальновизнаним принципам міжнародного права, і тому вони за визначенням не можуть бути самодостатнім і єдиним інструментом врегулювання конфлікту", - заявив Василенко.

Він також додав, що "альтернатива Мінським угодам є - це передусім статут ООН, норми права міжнародних договорів, норми міжнародно-правової відповідальності та норми інституту міжнародно-правових санкцій".

Безсмертний - колишній представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА