Інтерфакс-Україна
12:14 10.09.2025

Сибіга: Системи ППО України та партнерів мають спільно перехоплювати ракети і дрони РФ, це не втягне нікого у війну

1 хв читати
Сибіга: Системи ППО України та партнерів мають спільно перехоплювати ракети і дрони РФ, це не втягне нікого у війну

Системи протиповітряної оборони України та партнерів можуть і повинні працювати разом для перехоплення російських ракет та безпілотників, заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

"Як заявив президент Володимир Зеленський, Україна готова надати необхідну підтримку Польщі для зменшення майбутніх загроз від російських ракет та безпілотників. Ми вже обмінюємося інформацією про повітряні цілі, але ми можемо ще більше посилити нашу співпрацю, покращити раннє попередження Польщі та підвищити безпеку Польщі від таких інцидентів", - написав він у соцмережі Х.

Сибіга наголосив, що Україна готова надати свою експертизу, досвід, технології та інші види допомоги для забезпечення надійної безпеки та ефективного протистояння російським загрозам.

"Системи протиповітряної оборони України та партнерів можуть і повинні працювати разом для перехоплення російських ракет та безпілотників. Це жодним чином не втягне нікого у війну. Навпаки, такі дії запобігли б поширенню російської війни та встановили б чіткі обмеження для росіян, що вигідно всім", - заявив очільник українського зовнішньополітичного відомства.

Він додав, що разом "ми не дозволимо російським ракетам і безпілотникам летіти далі вглиб Європи". Водночас Сибіга закликав діяти "швидко та негайно, щоб послати Москві правильний сигнал єдності та сили".

ОСТАННЄ

ЄС навряд чи продовжить обмежувати закупівлі нафти і газу в Росії в рамках 19 пакета санкцій - ЗМІ

Сікорський відповів Орбану: зніміть вето на початок переговорів про вступ України до ЄС

Паліса домовився залучити команду ISW до вироблення конкретних рішень та експертизи

Шмигаль у Лондоні взяв участь у засіданні країн Е5

Росіяни зберігають високу активність атак на покровському напрямку, всього з початку доби сталося 82 боєзіткнення – Генштаб ЗСУ

Держава компенсує навчання дітям захисників за попередній навчальний рік - Міносвіти

ДБР повідомило про підозру керівникам ФСБ та МВС РФ у злочинах проти учасників Революції гідності

Міносвіти автоматизувало подання заявок на українознавчий компонент для школярів за кордоном

Трамп закликав стратити убивцю 23-річної біженки з України

Єрмак: ще одного юнака вдалося повернути з окупації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА