Інтерфакс-Україна
19:23 07.11.2025

У ЄК нагадали про ініціативу щодо захисту від дронів на тлі інцидентів з БпЛА в країнах ЄС

1 хв читати

Єврокомісія (ЄК) солідарна з державами-членами ЄС, які останнім часом стикнулися з обльотам непізнаних БпЛА, але не коментує їх походження, заявив офіційний представник ЄК Тома Реньє.

"Визначати походження дронів мають держави-члени. Не нам висловлюватися із цього питання", - сказав прессекретар у п'ятницю на брифінгу в Брюсселі у відповідь на прохання прокоментувати інциденти з безпілотниками в небі Євросоюзу.

Водночас він послався на слова глави ЄК Урсули фон дер Ляєн про те, що прильоти безпілотників є частиною гібридної війни, що відбувається, і Європа вразлива для них.

"Ось чому в дорожній карті (щодо посилення оборони ЄС - ІФ-У), яку ми презентували минулого місяця, ще раз наголосили на важливості та пріоритеті, які надаємо ініціативі щодо захисту від дронів, тому що маємо по-європейськи, в єдиний спосіб відповідати на цю загрозу й захищати всі наші держави-члени", - продовжив Реньє.

Він нагадав, що реалізацію "ініціативи протидронної оборони" передбачено розпочати в першому кварталі 2026 року, а в четвертому кварталі, розраховують у Брюсселі, система буде в бойовій готовності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Попередньо семеро постраждалих, в тому числі двоє дітей, внаслідок влучання ворожого дрона в багатоповерхівку у Дніпрі – ОВА

Аварійні відключення застосовані через масовані ворожі атаки на енергетичну інфраструктуру - Міненерго

Російський дрон поцілив к багатоповерхівку у Дніпрі

Об'єкт енергетичної інфраструктури в Одеській області пошкоджено внаслідок атаки російських ударних дронів – ОВА

Кількість постраждалих внаслідок російського авіаудару по Харківській області зросла до 5 - поліція

Уряд на Раді безбар'єрності ухвалив рішення, які посилюють доступність послуг людям з обмеженими можливостями

Черевашенко призначений командувачем безпілотних систем ППО

Четверо постраждалих внаслідок ворожого авіаудару по передмістю Харкова

Припинення поставок російської нафти в Європу це питання часу – Зеленський

Зеленський зустрівся з діячами культури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА