Інтерфакс-Україна
19:20 10.06.2025

Речник уряду Орбана: Членство України в ЄС не в інтересах Угорщини

2 хв читати
Речник уряду Орбана: Членство України в ЄС не в інтересах Угорщини

Президент України Володимир Зеленський "відкрито агітує за угорську опозиційну партію "Тиса". Так речник уряду Угорщини Золтан Ковач відреагував на інтерв'ю глави Української держави.

"Зеленський зараз відкрито агітує в Угорщині за партію "Тиса", звинувачуючи Віктора Орбана в "антиєвропейськості" та використанні війни для політичної вигоди. Як для лідера країни, що не є членом ЄС, це дуже багато", - написав Ковач у соціальній мережі Х.

Як повідомлялося, Зеленський сказав, що прем’єр Угорщини Віктор Орбан використовує тему війни в Україні для власної політичної вигоди. Ковач вважає, що так Зеленський "підлабузнюється" до еліт ЄС і вимагає, щоб інші "фінансували його війну".

"Зеленський ігнорує факт, що прем'єр Орбан як обраний лідер Угорщини завжди відстоюватиме ключові інтереси національної безпеки Угорщини, а не України. Дозвольте мені бути відвертим: ні, членство України в ЄС не є одним з цих інтересів", - сказав він.

Трохи пізніше Ковач оприлюднив висловлювання міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто: "Український президент хоче маріонетковий уряд в Угорщині, який відправлятиме угорські гроші в Україну. Це частина жорсткої антиугорської пропаганди. (…) 2026 рік стане вирішальним: вибори визначать, чи отримає Угорщина проукраїнський маріонетковий уряд або національний уряд, прихильний невтручанню у війну". Проте Сіярто додав, що "рішення ухвалює угорський народ".

Рівно за рік, у квітні 2026 року, в Угорщині відбудуться парламентські вибори, за результатами яких парламент сформує уряд та всю вертикаль влади у країні. Орбан керує країною з 2010 року і щоразу перемагав із відривом від усіх конкурентів. Проте вже чотири роки поспіль рейтинг партії Орбана "Фідес" демонструє тренд на зниження.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Наступного тижня будуть важливі перемовини не тільки в нашої делегації, а й у мене

Зеленський: Коли Росія хоче ще й кілометри української землі – це про довічну владу для них

Уряд працюватиме над доступом ветеранів з інвалідністю до іспитів на водійські права - Свириденко

Зеленський: Делегації України та США зустрінуться, зокрема працюватимуть над гарантіями безпеки

Уряд України та ООН підписали чотирирічну рамкову програму співробітництва в сфері сталого розвитку - Качка

До 83 зросла кількість жертв пожежі в Гонконгу, ще 250 – зникли безвісти

Зеленський та очільниця МЗС Латвії обговорили оборонну підтримку України

"Укренерго" застосовуватиме погодинні відключення у п'ятницю на рівні четверга та середи - від 0,5 до 2,5 черг

У Запорізькій області росіяни вбили п'ятьох українських захисників, що потрапили у полон, - Офіс генпрокурора

Зеленський та прем'єр Нідерландів обговорили дипломатичну ситуацію, що склалася після зустрічей у Женеві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА