Інтерфакс-Україна
12:07 07.11.2024

Справжні плани президентів навряд чи анонсуються в газетах - радник Зеленського про "план Трампа" зі ЗМІ

2 хв читати

Радник президента України з комунікації Дмитро Литвин висловив сумнів щодо достовірності оприлюдненого у ЗМІ плану завершення війни в Україні, який приписують переможцю президентських виборів США Дональду Трампу, та висловив припущення, що цей план може мати російський слід.

"Загалом можна сказати, що справжні плани президентів навряд чи анонсуються в газетах. А російських вкидань у газетах завжди багато", - сказав Литвин журналістам у четвер, відповідаючи на прохання прокоментувати оприлюднений план.

Як повідомлялося, перед президентськими виборами у США кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп неодноразово заявляв про плани швидко зупинити війну в Україні в разі своєї перемоги, але не уточнював, яким саме чином.

Видання The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела повідомило, що Трамп ще не затвердив жодного мирного плану, проте його оточення нібито рекомендує йому заморозити війну в Україні та змусити Україну призупинити спроби вступу до НАТО. За даними трьох джерел видання, одна з пропозицій нібито полягає в тому, що Україна обіцяє не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років, а в обмін на це США обіцяють і надалі постачати ЗСУ зброю для війни з РФ. Пропозиція також передбачає створення демілітаризованої зони без уточнення, хто її контролюватиме. Інший план оточення Трампа нібито передбачає відмову від постачань зброї в Україну доти, доки Україна не погодиться на дипломатичні переговори з РФ, зокрема про повернення втрачених територій.

Видання зазначає, що якої стратегії дотримуватиметься Трамп, поки що незрозуміло, але вона в будь-якому разі зіткнеться з тим, що Україна і РФ, як і раніше, переслідують абсолютно різні військові цілі і не прагнуть до їх зміни, примусити Володимира Путіна до переговорів буде складно, а українська громадськість не сприймає будь-яких територіальних поступок. Також очікується жорсткий опір з боку деяких союзників із НАТО, які розглядають агресію РФ проти України як безпосередню загрозу для своїх країн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА