13:53 10.01.2025

Інформація про українське громадянство затриманих у Венесуелі поки що не підтвердилася - МЗС

2 хв читати

Інформація про те, що троє затриманих у Венесуелі "учасників війни в Україні" мають громадянство України, поки що не підтвердилася, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.

"Ми бачили заяву Мадуро про затримання семи іноземних найманців... Цитую: захопили трьох найманців, які прийшли з війни в Україні, щоб нести насильство. Важливо зафіксувати, що він не говорив, що це громадяни України, а що вони прийшли з України", - сказав Тихий на брифінгу в Києві в п'ятницю.

За словами речника, МЗС одразу цю інформацію почало перевіряти й з'ясовувати її правдивість. "І перевіряти наявність у громадян, про яких він говорив, українського громадянства й можливої участі когось з них у бойових діях на боці України. Можу повідомити, що закордонна дипустанова зв'язалася з міністром закордонних справ Венесуели ще 8 січня у зв'язку з цією подією. Він повідомив, що не має інформації про приналежність затриманих до громадянства України, і додав, що вони з'ясовуватимуть ситуацію і повідомлять додатково", - зазначив Тихий.

Він також поінформував, що Україна звернулася безпосередньо до послів країн-партнерів, акредитованих у Венесуелі, щоб з'ясувати деталі, але станом на зараз венесуельська сторона не надала фактичних підтверджень заяви Мадуро.

"Можливо, це все частина інформаційної операції або нагнітання з боку Мадуро", - додав речник.

Крім того, у МЗС висловилися щодо "інавгурації" Ніколаса Мадуро сьогодні. "Ми і в 2018 році не визнавали його легітимним президентом Венесуели, і зараз не визнаємо. Вибори, які відбулися минулого року у Венесуелі, супроводжувалися фальсифікаціями, придушенням протестів і порушенням прав людини. Ми все це рішуче засуджуємо", - заявив Тихий.

Він наголосив, що Україна виступає проти репресій політичних активістів та опозиції у Венесуелі

"Ми солідарні з народом Венесуели, знаємо, що багато хто підтримує Україну, ми за це вдячні", - наголосив Тихий.

Раніше Ніколас Мадуро, який у жовтні оголосив себе президентом Венесуели, заявив, що в країні затримали сімох іноземних громадян, які діяли як найманці й планували влаштувати теракти. Серед затриманих, як стверджується, двоє американців, двоє колумбійців і троє українців. У деяких джерелах ідеться, що останні троє - учасники війни в Україні. Їхні імена, а також про те, які саме дії вони планували вчинити, не повідомляють. Затримані американці, за словами Мадуро, були "дуже високопоставленими".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 352 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 126 ворожих атак - Генштаб

РФ почала поширювати серед повстанців у Сирії сепаратистські методички про "захист російського населення" - джерела в ГУР

Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції

Сибіга обговорив з британським колегою шляхи до миру та довгострокову безпеку України

Застосовано запобіжний захід ще до одного підозрюваного у справі про розкрадання коштів при створенні системи "ДЗВІН"

Створена кооординаційна рада для забезпечення рівних умов для бізнесу у портах

Стармер у розмові з Трампом виразив надію на відновлення допомоги США Україні

Ламмі обговорив з Рубіо і Сибігою перспективи мирного процесу в Україні

У Женеві представили план припинення вогню в Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА